یوسفی: کشورهای عربی به عاقبت حکمران‌های خودباخته در تاریخ توجه کنند

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

مجتبی یوسفی در گفت‌وگو با ایسنا ضمن محکومیت عادی سازی روابط بین امارات متحده عربی و بحرین با رژیم صهیونیستی بیان کرد: این روزها شاهد هستیم که بعضا برخی از کشورهای عربی منطقه که به صورت غیردموکراتیک نیز اداره می‌شوند از مردم خود و واقعیت دنیا فاصله گرفته و دست دوستی به سمت رژیم صهیونیستی دراز کرده است، اما واقعیت این است که هر حکومتی که از مردم خود و واقعیت‌های جامعه بین‌الملل فاصله می‌گیرد در نهایت محکوم به انحطاط است.

وی در ادامه اظهار کرد: این کشورها هم در عرصه بین‌المللی تاثیر خود را از دست می‌دهند و هم از چرخه تصمیم‌سازی دنیا خرج می‌شوند. بنده به کشورهای عربی و کشورهایی که خودباوری خودشان را از دست داده و دست نشانده آمریکا و اسرائیل شده‌اند، هشدار می‌دهم تا بدانند تا زمانی آمریکایی و اسرائیلی‌ها از آنها حمایت می‌کنند که منافع‌شان تامین شود و سپس تاریخ مصرف این حکومت‌ها تمام شده و دور انداخته می‌شوند.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نتیجه ذلت همیشه خاری بوده است حدود هشت سال پیش شاهد بودیم که امیر قطر را آنها کنار انداخته و پسرش را جای او نشاندند و یا چند سال پیش که دونالد ترامپ به عربستان سعودی سفر کرد پس از امضای قرارداد چند میلیارد دلاری در حوزه نظامی صراحتا اعلام کرد که به دید گاو شیرده به کشورهای عربی نگاه می‌کنند و این در حقیقت توهین به مردم کشورهای عربی است.

وی در ادامه تاکید کرد: بنده به کشورهای عربی توصیه می‌کنم که به تاریخ چند سال گذشته دقت کنند و نتیجه محور مقاومت و ایستادگی در کشورهای اسلامی را ببینند چند سال پیش سیاست غربی حکم می‌کرد که دیگر بشار اسدی در سوریه نباشد، اما با تکیه بر محور مقاومت امروز دیگر نه داعش در منطقه حضور دارد و نه حکمرانان غربی و عربی که از این سیاست خصمانه پیروی کردند، اما بشار اسد همچنان در سوریه است. هر کجا که مقاومت و خودباوری وجود داشته باشد عزت و پیروزی نیز به همراه می‌آورد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بنده به کشورهای عربی توصیه می‌کنم که واقعیت‌های دنیا را ببینند و بدانند که راه ذلت نتیجه‌اش عاقبت حسنی مبارک‌ها و محمد قذاقی می‌باشد. بنده به کشورهای عربی توصیه می‌کنم که از مسیر اشتباهی که رفته‌اند برگردند و بدانند خودباختگی و ذلت نتیجه‌اش نابودی است. امروز ملت‌های آزاده دنیا روز به روز به حق نزدیک‌تر می‌شوند و این استکبارگرایان هستند که منزوی‌تر شده‌اند، اما عده‌ای در تلاش هستند که این پیام را مخدوش کنند.

انتهای پیام  

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 4 =