کاهش کیفیت هوای پایتخت / هوای تهران قابل قبول است

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، میانگین شاخص کیفیت هوای پایتخت هم اکنون بر روی عدد ۷۳ قرار دارد و پایتخت هوای قابل قبولی را تجربه می کند.

براساس گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای پایتخت؛ کیفیت هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ۸ صبح امروز با شاخص میانگین ۷۳ در شرایط قابل قبول قرار داشت.

پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نشان می‌دهد که در صبحگاه روز جمعه (28 شهریور 99) با حاکمیت شرایط جوی مساعد طی ساعات گذشته همراه با عدم تردد خودروها در روز تعطیل، کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل‌قبول قرار خواهد گرفت. در طی روز با عدم وزش باد مؤثر شرایط برای پراکندگی آلاینده‌ها فراهم نخواهد شد و با تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت جمعه همراه با افزایش ترافیک شامگاهی، افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوای پایتخت دور از انتظار نخواهد بود.

با افزایش تندی باد تا صبح روز شنبه (۲۹ شهریور ۹۹) و باوجود ترافیک صبحگاهی، کیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت در وضعیت قابل‌قبول پیش‌بینی می‌شود.

به‌تدریج کاهش تندی باد در طی روز سبب تجمع آلاینده‌ها خواهد شد، همچنین شاهد افزایش غلظت آلاینده ازن در برخی ساعات بعدازظهر نسبت به روز گذشته خواهیم بود که تا حدودی سبب کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد خواهد شد. شایان‌ذکر است که در ساعات پایانی شنبه نیز با توجه به کاهش تندی باد و افزایش ترافیک بر غلظت ذرات معلق افزوده شده و پیش‌بینی می‌شود کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد.

انتهای پیام/۴۱۴۸

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + چهار =