پیروزی در جنگ تحمیلی معادلات راهبردی قرن را تغییر داد

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش خبرنگار مهر، امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی به مناسبت هفته دفاع مقدس، گفت: خداوند را شاکرم که توفیق یافتم امروز در مجلس شورای اسلامی و در جمع نمایندگان محترم مجلس باشم.

وی بیان کرد: همچنین از برادر ارجمندم جناب آقای قالیباف، ریاست محترم مجلس شورای اسلامی به دلیل لطف و بزرگواری وی تشکر می کنم و امیدوارم بتوانم در این چند دقیق مطالبی را خدمت نمایندگان محترم مردم بیان کنم. از حمایت ها و اهتمام همه نمایندگان مجلس به بخش دفاعی کشور صمیمانه تشکر و قدردانی می کنم.

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی با بیان اینکه دفاع مقدس یک الگوی کامل از اراده، همت و یکپارچگی ملت برای ایستادگی و موفقیت در مقابل دشمنان است، اظهار داشت: ارتش به کمک سپاه و این دو با بسیج و این سه با جهاد سازندگی و این چهار رکن با پشتیبانی همه جانبه مردم و همه آنها با فرماندهی حضرت امام (ره) روی بومی از غیرت ملی با روح آموزه های عاشورایی این معجزه قرن را آفریدند.

سرلشکر موسوی افزود: اگرچه پیروزی در این جنگ نابرابر یک فتح الفتوح شبه معجزه بود اما منظور بنده از معجزه قرن پیروزی در جنگ نیست بلکه آن نتایجی است که معادلات راهبردی جهان را تغییر داد و طرحی نو درانداخت.

وی ادامه داد: منظور بنده آن شجره طیبه ای است که شاخه های آن به اقصی نقاط عالم سرکشیده و مکتب مقاومت در مقابل نظام سلطه را در قلب و روح حق طلبان نشانده و سقوط ناخداباوران حق ستیز را تسریع کرده است.

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی گفت: باور کنیم از این کتاب قطور جز برگه‌ای ورق نخورده و گنج جنگ هنوز بکر و دست نخورده است.

سرلشکر موسوی تاکید کرد: دفاع مقدس جمع چهره «اَشِدّاءُ عَلَی الکُفّار» انقلاب اسلامی در مقابل سلطه گران است و « رُحَماءُ بَینَهُم»  در جمع مظلومان عالم است. چه خوب بود اگر می شد در یک جلسه همه اجزای دفاع مقدس سخن گفت. از آن بسیجی، تک تیرانداز تا سرلشکر فلاحی که بالاترین مقام شهید نظامی در دوران دفاع مقدس بود.

وی افزود: اگر می شد از گروه های کوچک شکار تانک تا بزرگترین و پیچیده ترین عملیات هوایی یعنی حمله به H۳ سخن گفت، چه خوب بود. از اولین پاسخ با ۱۴۰ فروند تا آخرین ضرب شست در مرصاد چه خوب بود اگر سخن می گفتیم. چه خوب بود اگر از انهدام کامل نیروی دریایی دشمن توسط نیروی دریایی ارتش در ۶۷ روز تا تپه هایی که بیش از دو هزار روز دست به دست شدند و انفجار گلوله روی آنها آنقدر بود که قدشان کوتاه تر شد، می توانستیم سخن بگوییم.

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی بیان کرد: چه خوب بود اگر می توانستیم از چذابه ای که برای هر وجبش یک شهید تقدیم شد تا بازپس گیری خرمشهر که تا چشم کار می کرد دست ها بالا رفته بود و پارچه های سفید و فریاد الدخیل بود، سخن می گفتیم. از مقاومتی که شهرها کردند در مقابل موشک ها و بمباران های ناجوانمردانه تا ساقط کردن بیش از ۷۰ فروند هواپیما در یک عملیات چه خوب بود اگر فرصت بود سخن بگوییم.

سرلشکر موسوی ادامه داد: چه خوب بود اگر از پاره کردن مغرورانه قطع نامه جلوی دوربین تا جمله ملتمسانه و اینک پذیرفتیم هر آنچه شما خواسته بودید را می توانستیم بگوییم. از روزی که دیوانه ای آمد سنگی انداخت و رفت، تا طناب مرگی که به فرمان خداوند شاه دزد بر گردن دیوانه انداخت چه خوب بود سخن بگوییم اما افسوس که نمی شود در این زمان های کوتاه این تابلوی شگفت را توضیح داد.

وی گفت: نقاشی سحر آمیز دفاع مقدس آنقدر بیننده را محو جمال خود می کند که در توصیف تقریباً همه چیز را از یاد می برد.

تکمیل می شود…

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + شانزده =