پایگاه دریایی «شهید راهبری» سپاه در سیریک افتتاح شد

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش خبرنگار مهر، ظهر چهارشنبه در سومین روز هفته دفاع مقدس با حضور سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه، سردار پاسدار عباس غلامشاهی فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی سپاه، پایگاه نیروی دریایی شهید سید مجید راهبر شهرستان سیریک در منطقه شرق تنگه هرمز با هدف اشرافیت کامل ورود و خروج شناورهای فرامنطقه ای دریایی در تنگه هرمز و منطقه خلیج فارس و دریای عمان افتتاح شد.

عملیات اجرایی و احداث این پایگاه دریایی در سال ۱۳۹۳ در رزمایش پیامبر اعظم (ص) با حضور فرمانده وقت سپاه پاسداران سردارجعفری گلنگ زنی شد و پس از ۶ سال انجام کارهای جهادی و مهندسی توسط معاونت مهندسی و پدافند غیر عامل ندسا تکمیل و امروز مورد افتتاح و بهره برداری قرار گرفت.

این پایگاه نیروی دریایی سپاه در زمینی به مساحت ۳۱ هکتار شامل موج شکن ۲۰ هکتاری، پسکرانه ها، ساختمان ها و سوله هاست.
*فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این آئین گفت: * این پایگاه دریایی در منطقه سوق الجیشی و راهبردی ترین نقطه کشور، هم در بعد دفاعی و هم در بعد تهاجم در منطقه راهبردی خلیج فارس و تنگه هرمز با ناوگروههای رزمی است.
*سردار سرلشگر حسین سلامی فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: * با افتتاح و رونمایی از این پایگاه عملیات های رزمی، عملیات های کشتی و عملیات های شناسایی و دفاعی و تهاجمی کشور در منطقه خلیج فارس در مسیر رشد و توسعه بیشتر قدرت دفاعی و تهاجمی کشور برخوردار شد.
در پایان این آئین از خانواده محترم شهید سید مجید راهبر تجلیل بعمل آمد.

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + نوزده =