پاسخ سخنگوی وزارت امور خارجه به بیانیه کمیته خودخوانده جامعه عرب

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش خبرگزاری مهر، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه با ابراز تأسف در خصوص مطالب سخیف و تکراری بیانیه کمیته خودخوانده جامعه عرب، به برخی کشورهای منطقه توصیه کرد به جای صدور بیانیه‌های بی محتوا و خدمت به منافع آمریکا و رژیم صهیونیستی، بر مقابله با منبع اصلی تهدید منطقه یعنی رژیم صهیونیستی متمرکز شوند.

سخنگوی وزارت امور خارجه اینگونه بیانیه‌های ملال آور را حرکت در دور باطل ایران هراسی و مشروعیت بخشی به رژیم نامشروع صهیونیستی دانست و افزود: اتهام‌های بی اساس مطرح شده برآمده از دیدگاه کشورهایی است که خطای راهبردی برقراری روابط با رژیم‌صهیونیستی را مرتکب شده‌اند و اکنون دستپاچه می‌خواهند به خیال خام خود توجهات را از منبع تهدید منحرف نمایند.

سخنگوی دستگاه سیاست خارجی باز کردن پای رژیم اشغالگر قدس به منطقه، سرکوب تظاهرات مسالمت آمیز مردم بحرین، حمایت همه جانبه از تروریست‌ها و جنایتکاران داعش در عراق و سوریه و ادامه جنگی ظالمانه علیه ملت مظلوم یمن از سوی ورشکستگان ائتلاف سعودی را از جمله اقدام‌های تهدید آفرین و تنش زا در منطقه دانست که این کشورها درگیر آن هستند.

خطیب زاده در خصوص جزایر سه گانه ایرانی ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک نیز اظهار داشت: اقدامات ایران در چارچوب اعمال حاکمیت و تمامیت ارضی کشور است و بدیهی است مداخله دیگران در این زمینه محکوم می‌باشد.

سخنگوی وزارت امور خارجه با بومی خواندن توان نظامی جمهوری اسلامی ایران و تاکید بر اینکه این قابلیت دفاعی هیچگاه تهدیدی برای کشورهای همجوار نبوده است به برخی کشورهای منطقه توصیه کرد خود را به انبار تسلیحاتی آمریکا و دیگران تبدیل نکنند، و بجای اعتماد بر قدرت ملی به خرید امنیت وارداتی روی نیاورند.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی در پایان تاکید کرد: کشورهایی که چشم خود را بر توطئه‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی بسته‌اند و با عیان ساختن روابط خود با رژیم صهیونیستی به آرمان آزادی قدس شریف خیانت کرده‌اند حق ندارند حمایت شرافتمندانه ایران از مقاومت در فلسطین و لبنان را زیر سوال ببرند.

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 1 =