وزرای اقتصادی در مجلس جز الفبای اقتصاد چیزی ارائه نکرده اند

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش خبرنگار مهر، روح الله ایزدخواه نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در همایش «این جنازه را دفن کنید» با موضوع بررسی اقدام متقابل ایران در قبال مکانیسم ماشه گفت: موضع مجلس یازدهم در قبال برجام کاملا روشن است.

وی افزود: از یک ماه پیش طرح دوفوریتی خروج از برجام و توقف اجرای تعهدات را به هیئت رییسه مجلس ارائه کردیم اما به دلیل صف طولانی طرح های دوفوریتی هنوز در دستور کار قرار نگرفته است.

وی همچنین گفت: چهارشنبه گذشته یک طرح سه فوریتی با ۷۰ امضا به هیئت رییسه داده شده تا در قبال برگشت تحریم ها اجرای تعهدات ما متوقف شود.

ایزدخواه ادامه داد: شبهاتی برخی دوستان نماینده دارند که نکند با این اقدام دولت بگوید که مجلس نگذاشت ما کار اکنیم و یا اینکه اگر ما سفت و سخت بگیریم بازار بهم می ریزد.

وی افزود: برخی هم گفتند نکند با این کار ما ترامپ در آمریکا سر کار بیاید.

نماینده مردم تهران با اشاره به اینکه برجام دیگر باغ دلگشایی که در سال ۹۴ رییس جمهور نشان داد نیست گفت: بعد از ۷ سال و نیم دولت دیگر نمی تواند بگوید که نگذاشتند کار کنیم. وضع بازار هم که شفاف است و قبل از اینکه آمریکا بخواهد کاری کند دولت خودمان همه چیز را ول کرده است.

وی با اشاره به اینکه دولت اقتصاد را رها کرده افزود: تا امروز وزرای اقتصادی در مجلس جز الفبای اقتصاد چیزی ارائه نکرده اند و رییس جمهور هم هنوز  مجلس یازدهم را به رسمیت نشناخته است و نه در مرداد ماه و نه در معارفه وزیر صمت به مجلس نیامد.

ایزدخواه با اشاره به اینکه برخی می خواهند هزینه ها را نتوجه رهبری کنند اظهار داشت: دولت و هیئت رییسه مجلس نباید برای لغو این تصمیم مجلس دنبال این بیفتند که در این باره از رهبری استمزاج کنند و این اقدام مبنایی ندارد و مجلس وظیفه خود را باید انجام دهد.

ایزدخواه با اشاره به اینکه برخی نمایندگان با مقابله با اقدامات آمریکا همراهی نمی کنند گفت: رای آوردن طرح سه فوریتی علیه برجام همانقدر راحت است که رد اعتبارنامه تاجگردون، یعنی تصویب این طرح کار بسیار دشواری است.

ایزدخواه ادامه داد: اینکه شورای عالی امنیت از مجلس بخواهد که شما درباره ارز اظهار نظر نکنید ما نمی فهمیم یعنی چه ما دنبال این هستیم که از ته مانده حقوق مردم از برجام دفاع کنیم و الا چیزی از برجام باقی نمانده است.

نماینده تهران گفت: فردا قرار است که طرح ۳ فوریتی مقابله با مکانیسم ماشه به بحث گذاشته شود.

وی ادامه داد: استیضاح سه چهار وزیر امضا شده در دستور کار است اما هیئت رییسه گفتند مماشات کنید تا ببینیم دولت اهل کار است یا نه.

ایزدخواه گفت: اگر ما امروز ببینیم که بحث رها کردن اقتصاد است خیلی از نمایندگان قائل به این هستند که رییس جمهور باید استیضاح شود.

این نماینده مجلس گفت: مجلس خموده و بیخیال نیست، جلسات متعدد داریم که موضوعات کشور حل شود.

وی در پایان گفت: من انتظارم این است همانطور که نمایندگان از ابتدا گفتند که مجلس شفاف سازی و مردمی سازی شود این را باید پایش بایستند.

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 1 =