واکنش ائتلاف الفتح به تغییرات گسترده الکاظمی در پست های دولتی

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری رسمی عراق (واع)، رئیس ائتلاف الفتح به اقدام مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق در تغییر برخی پست های مالی و اقتصادی در این کشور واکنش نشان داد.

«هادی العامری» گفت: پست‌هایی که امروز اعطا شد و افزایش اظهارنظرها درباره آن مبنی بر اینکه این اقدام بازگشت به مسئله سهم‌خواهی است، ائتلاف الفتح از این اظهارت اعلام برائت می‌کند و اطلاعی در این خصوص ندارد.

وی افزود: ائتلاف الفتح از همان نخست بارها تکرار کرده است که تنها دو خواسته از دولت دارد اول زمانبندی خروج نیروهای آمریکایی در سریعترین زمان و دوم بازگرداندن عظمت کشور و ایجاد فضایی مناسب برای برگزاری انتخاباتی آزاد، بی‌طرف، عادلانه و شفاف به دور از تأثیر پول و سلاح.

گفتنی است که «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر عراق روز دوشنبه طی احکامی جداگانه تغییرات گسترده ای را در پُست های متعدد در این کشور ایجاد کرد.

بر اساس این گزارش، مصطفی غالب به عنوان رئیس بانک مرکزی، سهی الیاس النجار به عنوان رئیس سازمان ملی سرمایه گذاری، منهل عزیز رؤوف الجبوبی به عنوان شهردار بغداد و سالم جواد عبد الهادی، به عنوان مدیر بانک تجارت عراق منصوب شده اند.

از سوی دیگر، خالد العبیدی نیز به عنوان نماینده دولت در امور عملیاتی سرویس اطلاعات ملی عراق، فالح یونس حسن به عنوان نماینده دولت در دستگاه امنیت ملی، حسن حلبوص حمزه به عنوان رئیس سازمان اوراق بهادار، سامی المسعودی به عنوان رئیس سازمان حج و عمره و علاء جواد حمید به عنوان رئیس سازمان شفافیت انتخاب شدند.

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − هفده =