مشکلات با روحیه امیدواری، همدلی و انسجام قابل حل است

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش خبرگزاری مهر، جلسه دیدار اعضای مجمع نمایندگان مردم استان گلستان در مجلس شورای اسلامی با معاون اول رئیس جمهور عصر امروز (دوشنبه) برگزار شد.

اسحاق جهانگیری در این جلسه با اشاره به شرایط سخت بودجه و محدودیت‌های منابع درآمدی کشور، گفت: در شرایط سخت و دشوار با روحیه امیدواری، هماهنگی، همدلی و انسجام بسیاری از مشکلات قابل حل است.

معاون اول رئیس جمهور استان گلستان را استانی پراهمیت برای کشور برشمرد و گفت: استان گلستان استانی است که از هر نظر پشتوانه‌ای مهم برای کشور است و با وجود اقوام و مذاهب مختلف در این استان، شاهد انسجام بسیار خوب در بین مردم و مسئولین هستیم.

جهانگیری با اشاره به طرح ملی زهکشی ۲۸۰ هزار هکتار از اراضی استان گلستان گفت: تاکنون ۸۰ هزار هکتار از اراضی این استان زهکشی شده که امیدوارم این طرح ملی با سرعت بیشتر تکمیل و نهایی شود.

معاون اول رئیس جمهور هم مرز بودن استان گلستان با کشور ترکمنستان را یکی از مزیت‌های مهم استان برشمرد و گفت: تجارت مرزی می‌تواند یکی از کانون‌های توسعه استان باشد و باید اقدامات لازم برای بازگشایی کامل مرز و توسعه مبادلات تجاری میان استان گلستان و کشور ترکمنستان انجام شود و امیدوارم هر چه سریع‌تر منطقه آزاد اینچه برون به عنوان یک کانون توسعه به تصویب نهایی برسد.

جهانگیری با اشاره به مسائل و مشکلات مطرح شده از سوی نمایندگان استان گلستان، از معاونین خود خواست جلسه‌ای را برای رسیدگی به این مشکلات برگزار کنند.

در این جلسه استاندار گلستان نیز گزارشی از وضعیت استان در بخش‌های مختلف ارائه و پیشنهاداتی را برای ارتقا وضعیت استان مطرح کرد.

نمایندگان مردم استان گلستان در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه گزارشی از مسائل اصلی و مشکلات کلان استان نظیر مشکل آب شرب، صنایع تبدیلی کشاورزی و راه آهن ارائه کردند و خواستار توجه و نگاه ویژه دولت به این استان شدند.

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 8 =