مسیر استخدام معلمان حق‌التدریس و نهضت سوادآموزی هموار شد

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

مهدی شریفیان در گفتگو با خبرنگار حوزه آموزش‌ و پرورش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، در ارتباط با مشکل استخدامی معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی گفت: چندی پیش در دیداری که با معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در مقابل مجلس داشتم در جریان مسئله استخدام این عزیزان قرار گرفتم که وجود یک‌بند در ماده‌ قانونی موجب سردرگمی و بروز مسائلی در مسیر به‌کارگیری این معلمان و آموزشیاران شده بود.

وی افزود: با پیگیری انجام‌شده امروز قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی اصلاح شد و مسیر به‌کارگیری این عزیزان در بدنه آموزش‌وپرورش بیش از گذشته هموار شد.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس افزود: به‌ این‌ ترتیب با رأی امروز نمایندگان مجلس در بند (2) ماده الحاقی 13/ 6/ 1397 به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی، عبارت «پس از شرکت در آزمون داخلی که توسط آموزش‌وپرورش برگزار می‌گردد» حذف گردید.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد با اصلاح این قانون، وزارت آموزش و پرورش در شرایطی که با کمبود معلم نیز روبروست بخشی از این کسری نیرو را با به‌کارگیری این معلمان با تجربه تأمین کند.

انتهای پیام/۴۱۰۵

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × یک =