مردم باید طعم شیرین عدالت را بچشند/ اجرای قانون مهم‌ترین‌ بُعد اجرای عدالت است

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

آیت‌الله رئیسی در مراسم تجدید بیعت با آرمان‌های امام (ره):

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا،  از روابط عمومی قوه قضائیه، در اولین روز از هفته قوه قضائیه، رئیس دستگاه قضا و مسئولان عالی قضائی با حضور در حرم مطهر امام خمینی (ره) با آرمان‌های بنیان‌گذار جمهوری اسلامی تجدید بیعت کردند.

رئیس قوه قضائیه در حاشیه این مراسم با اشاره به نام‌گذاری نخستین روز هفته قوه قضائیه به‌عنوان روز کرامت مردم و حقوق بشر اظهار داشت: دستگاه قضائی مبتنی بر فقه و حقوق اسلامی در ۴۰ سال بعد از انقلاب تلاش‌های قابل‌توجهی را انجام داده اما در اجرای عدالت با نقطه مطلوب فاصله داریم.

آیت‌الله  سید ابراهیم رئیسی افزود: باید برای رسیدن به دستگاه قضائی در تراز حکومت علوی بیشتر تلاش کنیم و همه توان خود را برای رسیدن قوه قضائیه مطلوب به کار بگیریم.

رئیس قوه قضائیه، اجرای عدالت را از مهم‌ترین آموزه‌های امام (ره) عنوان کرد و با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در تبیین شخصیت آن حضرت ادامه داد: مقام معظم رهبری امام را شخصیتی تحول‌گرا و تحول‌خواه معرفی کردند و یکی از ابعاد این تحول اجرای عدالت است.

رئیس قوه قضائیه اجرای عدالت را از برنامه‌ها‌ی مهم گام دوم انقلاب عنوان کرد و افزود: همه قوا و دستگاه‌ها باید اجرای عدالت را محور کارهای خود قرار دهند تا مردم طعم شیرین عدالت را بچشند.

رئیسی، دستگاه قضائی را از مهم‌ترین ارکان اجرای عدالت دانست و با تقدیر از همکاران خود در سراسر کشور تأکید کرد: مردم باید احساس کنند اگر در گوشه‌ای از کشور به آن‌ها ظلم شده، با مراجعه به دستگاه قضا از حقوقشان دفاع می‌شود.

رئیس قوه قضائیه اجرای قانون را از مسائل محوری در اجرای عدالت دانست و تأکید کرد: قانون‌گریزی نظارت‌گریزی ضد ارزش و قانون‌گرایی و نظارت‌پذیری ارزش است.

رئیسی افزود: تمام مدیران باید برای اجرای قانون تلاش کنند و هیچ‌کس نباید به خود اجازه قانون‌گریزی‌ بدهد.

رئیس قوه قضائیه با تأکید بر لزوم نظارت‌پذیری خصوصاً نظارت مردم خاطرنشان کرد: توجه به مردم در مکتب سیاسی حضرت امام یک رکن بوده و امری تشریفات نبوده است.

رئیسی افزود: امام خمینی (ره) همواره به مسئولان توصیه می‌فرمودند که رضایت و اعتماد مردم به‌عنوان سرمایه‌های اجتماعی کشور را موردتوجه قرار دهند.

رئیس قوه قضائیه افزود: مقام معظم رهبری نیز بارها تأکید فرمودند دستگاه‌ها در انجام وظایف خود باید به جلب رضایت و اعتماد مردم موردتوجه داشته باشند.

رئیسی توجه به حقوق انسان را از اصول محوری در قانون اساسی کشورمان دانست و اظهار داشت: حقوق بشر از متن دین مبین اسلام گرفته‌شده و توجه به انسان همواره مورد تأکید امام و رهبری بوده است.

رئیس قوه قضائیه گفت: امروز در دنیا شاهد تضییع حقوق انسان‌ها از سوی قدرت‌های استکباری هستیم و فریاد و خروش مردم آمریکا و اروپا علیه ظلم و بی‌عدالتی، برای ایام حقوق انسان است.

رئیسی بابیان این‌که فریادهای عدالت‌خواهانه مردم دنیا با اقدامات سرکوبگرانه خاموش نمی‌شود، ابراز امیدواری کرد این خیزش‌ها نظام سلطه را به‌زودی سرنگون کند و شاهد برپایی عدالت در گستره جهانی باشیم.

رئیس قوه قضائیه همچنین با حضور در گلزار شهدای هفتم تیر و هشتم شهریورماه ۱۳۶۰، نسبت به مقام شامخ شهیدان بهشتی و رجایی و باهنر ادای احترام کرد.

رئیسی با گرامیداشت یاد و خاطره دکتر بهشتی و تبیین ویژگی‌های شخصیتی او، از شهید بهشتی به‌عنوان معمار دستگاه قضائی در نظام اسلامی یادکرد.

رئیس قوه قضائیه، ولایتمداری و ساختار سازی برای نظریه ولایت‌فقیه در چارچوب دکترین حکومت اسلامی را از مهم‌ترین ویژگی‌ها و دستاوردهای آن شهید بزرگوار دانست.

انتهای پیام/۴۱۴۵

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × سه =