مجلس ترمزدستی بروکراسی مولد اقتصاد سوداگر را بکشد

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش خبرگزاری مهر، روح الله ایزدخواه در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود با بیان اینکه نظام اسلامی مبتنی بر امامت عدل است، گفت: عدل در تمام مسائل اعتقادی، اجتماعی، فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و حقوقی تجلی دارد و صرف قرار گرفتن حاکم عادل در رأس هرم قدرت کافی نیست و همه کارگزاران در هر رتبه ای باید از عدالت برخوردار باشند و مردم نیز در این نظام به اجرای عدالت مأمور هستند.

وی افزود: در نظام اسلامی مبتنی بر مکتب امام و اسلام پابرهنگان جنگ فقر و غنا تمام نشدنی است، تنها با استقرار حکومت عدل اسلامی است که می توان خرابی های عظیم فرهنگی، اقتصادی و کشاورزی را جبران کرد و نوسازی مملکت را به نفع طبقات زحمتکش و مستضعف آغاز کرد.

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه کشور ایران و نظام جمهوری اسلامی تنها دولت-ملتی است که توانسته با آرمان های بلند و جهان شمول و هزینه های فراوان پای مردمسالاری بایستد، اظهار داشت: با این حال امروز در یک پیچ تاریخی درگیر است و آن پیشرفت با الگوی اسلامی-ایرانی است.

ایزدخواه، درد و دغدغه امروز کشور را حرکت در ریل عدالت دانست و افزود: هرچند دهه عدالت و پیشرفت را نیز از دست دادیم؛ عدالت و پیشرفت در هم ممزوج هستند و سال ها تز فکری دولتمردان این بود اول توسعه و بعد عدالت که این سرمنشأ انحراف حاکمیت از مسیر استقرار آرمان های انقلاب بوده و اکنون ثمره توسعه عاری از عدالت را مشاهده می کنیم که در یک کلمه فقر، فساد و تبعیض است.

وی با بیان اینکه ریشه این انحراف را باید در جریان فکری، فرهنگی و مدیریتی تکنوکرات جستجو کرد اظهار داشت: مقصود چپ و راست، اصلاح طلب یا اصولگرا نیست که این دسته بندی ها صرفا قبیله ای بود و کارکرد آن برای روزهای انتخابات است؛ بلکه اطلاق به هر مدیر و مسئولی است که مقام خود را از جمهوری اسلامی گرفته اما نه به مردمی شدن اداره جامعه قائل است و نه الگوی تمدن ساز اسلام را به رسمیت می شناسد.

این نماینده مجلس ادامه داد: آنها که صدها شهرستان و هزاران روستای ایران را با انبوه مزیت های اقتصادی، اقلیمی، انسانی و فرهنگی نمی شناسند و توسعه مد نظر خود را صرفا در فربه سازی پایتخت و چند کلانشهر دیگر منحصر کرده اند؛ آنها که سال ها به اسم توسعه صادرات جلوی خودکفایی را گرفتند و خام فروشی را دامن زدند و امروز از صادرات خرما، زرشک و محصولات پلیمری و فلزی به کشورهای همسایه نیز عاجز هستند.

ایزدخواه گفت: آنها که از توسعه مزارع و باغات و احیای میلیونها هکتار اراضی مستعد غفلت کرده و روستایی مولد و زحمتکش را ناچار به کوچ از روستا و پناه بردن به حاشیه کلانشهرها کردند و اکنون در مدیریت همان حاشیه ها نیز عاجز هستند؛ برنامه ریزان و نسخه نویسانی که سال ها به اسم خصوصی سازی، اختصاصی سازی کردند و کارخانجات نامدار کشور را به خاک سیاه کشاندند؛ آنها که با دعوای ساختگی تخصص یا تعهد، گنجینه گرانبهای جهاد سازندگی را با صدها مرکز تخصصی و هزاران متخصص متعهد طی ۳ دولت به اضمحلال کشاندند و امروز در بهبود کپرنشینی ها و بسته بندی محصولات خام کشاورزی و توزیع سالم و بی فساد قیر رایگان روستایی نیز درمانده اند.

وی تاکید کرد: آنها که با وجود نخبگان فراوان و انبوه جوانان کارآزموده و انقلابی چنان در حزب و دسته خود دچار قحط الرجال هستند که مدیریت ها و مسئولیت ها را همچنان در چنگ خود نگاه داشته اند و هر زمان صحبت از جوانگرایی می شود، محکم تر بر صندلی ریاست خود می چسبند.

نماینده مردم تهران در مجلس افزود: آنها که با داشتن انبوه کرسی های دانشگاهی اقتصاد، جامعه شناسی، مدیریت و علوم سیاسی که مروج تفکر بازار آزاد بوده اند نمی توانند توضیح دهند که این چه اقتصادی است که کارخانجات، مزارع و باغات آن دچار عقب ماندگی و رکود شده و پاساژها و مال ها و شعبات بانکی آن دارد با سرعت نرخ ارز رشد می کند؛ آنها که شریان طاغوت اداری را حفظ کرده و زمینه گسترش امضاهای طلایی را فراهم کردند.

ایزدخواه در ادامه با بیان اینکه کرسی‌های نمایندگی مجلس در صورت عدم توانایی برای برقراری عدالت و ریشه کن کردن فساد پشیزی نمی ارزد، تاکید کرد: وای بر ما اگر این کرسی بخواهد مایه سرافکندگی ما نزد مردم و شهدا شود و عاقبت آن دوزخ باشد لذا مجلس اول گام دوم باید مسیر به انحراف رفته حکمرانی را در جمهوری اسلامی اصلاح کند.

وی با بیان اینکه این مجلس باید عدالت و مردم را به ریل حاکمیت بازگرداند،گفت: باید در مقابل بروکراسی مولد اقتصاد سوداگر، دلالی و انحصار ترمزدستی را بکشد و باید آموزش خصوصی شده را و سلامت پولی شده را و مسکن غارت شده را به تراز قانون اساسی بازگردانده و باید تولید ملی را به معنای کامل در محوریت اقتصاد قرار دهد.

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 2 =