مابه‌التفاوت افزایش حقوق خردادماه مستمری بگیران هفته آینده واریز می‌شود/ جزئیات افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

رئیس گروه محاسباتی بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی:

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، بنفشه محمودیان با حضور در شبکه خبر افزود: سالانه بعد از اینکه شورای عالی کار در مورد حداقل دستمزد و میزان افزایش سایر سطوح دستمزد تصمیم‌گیری کرد، موضوع افزایش مستمری تامین اجتماعی مطرح می‌شود.

وی گفت: پیشنهاد این افزایش نیز بر اساس شاخص‌های موثر در این افزایش، تدوین و به هیئت دولت برای تصویب ارجاع و پس از این مرحله، ابلاغ و اجرا می‌شود.

رئیس گروه محاسباتی بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه در سال جاری آخرین تصمیم درباره افزایش حداقل دستمزد‌ها به میزان ۲۶ درصد بود، گفت: برای سایر سطوح ۱۵ درصد به اضافه ۱۶۴ هزار تومان اعمال شده است.

محمودیان تاکید کرد: افزایش مستمری‌های تامین اجتماعی نیز بر اساس همین مصوبه اجرایی خواهد شد.

وی با اعلام اینکه مابه‌التفاوت افزایش حقوق خردادماه مستمری بگیران هفته آینده واریز می‌شود، گفت: مابه التفاوت افزایش حقوق فروردین و اردیبهشت امسال نیز با حقوق بازنشستگان پرداخت می‌شود.

محمودیان گفت: امسال کمک هزینه های جانبی بازنشستگان نیز افزایش می‌یابد. افزایش کمک هزینه خواربار و مسکن افزایش مضاعف در سال جاری فراهم شده که طی جلسات هفته جاری با نمایندگان تشکل‌ها، این ارقام نهایی می شود.

وی ادامه داد: امسال علاوه بر این پرداخت‌ها با موضوع متناسب‌سازی مستمری بازنشستگان نیز مواجه بودیم که این از مطالبات گذشته این قشر محترم است.

رئیس گروه محاسباتی بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی تاکید کرد: خوشبختانه با عزم جدی مدیرعامل و مدیران سازمان تامین اجتماعی مذاکرات متعددی در این باره ترتیب داده شد و از اسفندماه برای تامین منابع آن تفاهماتی صورت پذیرفت که امیدواریم ظرف دو ماه آینده محقق شود و البته رقم این متناسب‌سازی هم قابل توجه خواهد بود.

وی با بیان اینکه روش پیشنهادی متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان موافقت نمایندگان بازنشستگان جلب شده است، گفت: عواملی مانند مشارکت افراد در مدت و میزان پرداختی حق بیمه و زمان برقراری مستمری موثر است.

محمودیان افزود: ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار بازنشسته از سازمان تامین اجتماعی مستمری دریافت می کنند که یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر آنها بازنشسته هستند و ۱۳۰ هزار نفر در ردیف از کارافتاده و یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در گروه بازمانده قرار دارند.

انتهای پیام/۴۰۷۶/

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + هشت =