عملکرد اخوان المسلمین در بحرین پس از سازش منامه با تل آویو

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش خبرگزاری مهر، پایگاه خبری «مرآه البحرین» در گزارشی تحلیلی با پرداختن به موضوع واکنش گروه اخوان المسلمین در بحرین به امضای توافق سازش با رژیم صهیونیستی نوشت: اخوان المسلمین همواره در سال هایی که در بحرین فضای آرامش حاکم بوده و تنش های سیاسی کاهش پیدا کرده، مساله فلسطین را با ادبیات خود به گونه ای تبلیغ می کرد که انگار جایی در قلبشان باز کرده، اما اکنون و بعد از امضای توافق سازش، عملکردشان در راستای بهانه تراشی برای حکومت و داستان سرایی های پوچ و بی هدف بوده است.

این پایگاه بحرینی می نویسد: اخوان المسلمین بحرین فقط در خصوص مسایل و موضوعات خارجی به طور شدید اللحن مواضع خود را بیان می کند اما در داخل بحرین به دلیل ترس از فشارهای امنیتی رژیم این کشور نمی‌خواهد حتی برای یکی از مقدس ترین آرمان های خود واکنشی نشان دهد.

در این گزارش آمده است: در چند روز اخیر همه طیف ها و جریان های مردمی بحرین از جمله جمعیت های زنان و تشکل های جوانان و نخبگان از اسلام گرا، لیبرال، چپ گرا، راست گرا و شیعه و سنی یک‌ صدا مخالفت خود را با سازش با رژیم صهیونیستی اعلام کردند و جبهه‌ گسترده واحدی برای تاثیرگذاری بر افکار عمومی جهان و آگاه سازی آن در مقابل رسانه های حکومتی تشکیل دادند، اما اخوان المسلمین ترجیح داد همانند جریان های داخلی امارات سکوت کند و یا با بیانیه های بی خاصیت برای حکومت توجیه بتراشد.

پایگاه خبری مرآه البحرین نوشت: موضع گیری های شدید شخصیت های اخوان المسلمین بیشتر در مخالفت با آتش زدن لاستیک توسط جوانان معترض بود تا مخالفت با سازش! اخوانی ها نقش مهمی را که می توانستند در جزیره المُحَرق بحرین در مخالفت با سازش ایفا کنند، از دست دادند. این جزیره همواره در رویدادهای سیاسی کشور تاثیرگذار بوده اما فقط بعضی از شرافتمندان این منطقه به طور شخصی از خود واکنش نشان دادند.

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − چهار =