عدم محکومیت عادی سازی روابط با تل آویو، خدمت به منافع اسرائیل است

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش خبرگزاری مهر، «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) روز پنج شنبه در اظهارات خود هدف از عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را به زانو درآوردن امت اسلام دانست و نسبت به خطرات و پیامدهای نامطلوب آن هشدار داد.

وی اقدام اتحادیه عرب در عدم محکومیت توافق امارات متحده عربی با رژیم صهیونیستی را محکوم کرد و گفت: «ناکام گذاشتن پیش‌نویس طرح فلسطین برای محکوم کردن این توافق از سوی اتحادیه عرب، در راستای منافع اسرائیل است».

هنیه عادی‌سازی روابط با صهیونیست‌ها را «تهاجم آشکار به امت مسلمان و حقوق آن» دانست و نسبت به خطرات چنین اقداماتی هشدار داد.

النشره لبنان نیز به نقل از رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس نوشت: «فلسطین مسأله یک امت است و قدس مسأله متحد کننده امت عربی و اسلامی است».

اسماعیل هنیه در ادامه افزود: «نبرد تنها به میدان نظامی محدود نمی‌شود، بلکه شامل نبرد بصیرت و آگاهی است و علما در این نبرد نقش مهمی دارند تا توازنی در این نبرد برای مقابله با طرح صهیونیسم ایفا کنند».

گفتنی است که جنبش حماس پیش از این ضمن محکوم کردن رد طرح فلسطین در اتحادیه عرب، این اقدام را به منزله کوتاهی این اتحادیه در عمل به مسئولیت‌ها و وظایف خود در قبال فلسطین از طریق توجیه توافقات با دشمن صهیونیستی دانست و تأکید کرد: «در حالی که رژیم صهیونیستی همچنان به تجاوزات و جنایات خود از جمله یهودی‌سازی قدس، شهرک‌سازی در کرانه باختری، محاصره غزه و کوچاندن فلسطینیان از سرزمین‌های اشغالی ۱۹۴۸ ادامه می‌دهد، اتحادیه عرب از موضع حکام امارات حمایت می‌کند».

در این بیانیه آمده است که «این اقدام اتحادیه عرب موجب تثبیت اشغالگری در فلسطین از طریق تأیید توافق حکام امارات با رژیم صهیونیستی و نقض مواضع قبلی در حمایت از حقوق ملت فلسطین خواهد شد».

لازم به ذکر است که اتحادیه عرب روز گذشته (چهارشنبه) پیش‌نویس طرح پیشنهادی فلسطین در محکومیت توافق عادی سازی روابط امارات با رژیم صهیونیستی را رد کرد.

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + 15 =