صدور مجوز ایجاد بندهای خاکی به شهرستان‌ها واگذار شود

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

علی اکبر علیزاده برمی در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه دامغان بیشترین درخواست احداث بندهای خاکی را دارد و لذا باید اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان در صدور مجوز تورکینس و بندهای خاکی تسهیل کند، ابراز کرد: صدور مجوز باید به شهرستان‌های محول شود.

وی با تاکید بر مشارکت‌های مردمی در ایجاد بندهای خاکی گفت: آبخیزداری اگر مردمی شود بهتر حفظ خواهد شد لذا معتقد هستیم که برای اجرای طرح‌های آبخیزداری باید مطالعات کامل و همراه با اعتبارات مورد نیاز باشد و در اجرای این طرح‌ها مناطق بحرانی و کم بحران شناسایی و لحاظ شود.

عضو کمیسیون کشاورزی و منابع طبیعی و آب مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه صندوق توسعه ملی کشور با اذن رهبر معظم انقلاب اسلامی ایجاد و کشور را در برخی از مشکلات نجات داد، افزود: یکی از برکات صندوق کمک به اجرای طرح‌های آبخیزداری بود به این ترتیب ما هم اکنون اجرای آبخیزداری و آبخوان داری را در ۶۵۰ حوزه و ۳۴۱ شهرستان کشور شاهد هستیم.

علیزاده برمی با بیان اینکه اجرای پروژه‌های آبخیزداری در کشور به طور میانگین از پیشرفت ۷۰ تا ۹۰ درصدی برخوردار است، افزود: در بودجه سال آینده و در برنامه هفتم توسعه کشور باید توجه ویژه‌تری به منابع طبیعی شود و نقش دولت و مجلس باید به این حوزه بیشتر شود.

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =