شکل‌گیری همیار اورژانس در کانون بسیج و مساجد و مدارس و دانشگاه‌ها/ ۷ هزار نفر آموزش دیده در فوریت‌های پزشکی داریم

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

پیرحسین کولیوند در نشست خبری صبح امروز خود و در پاسخ به سؤال خبرنگار بهداشت و درمان گروه اجتماعی خبرگزاری آنا،  درباره طرح همیار اورژانس و چگونگی این طرح گفت: دو مدل همیار اورژانس داریم. نگاه اولیه، همکاران گروه پزشکی هستند که می‌توانند به عنوان همکار اورژانس و با گذراندن دوره‌های فشرده کوتاه مدت بتوانند مانند تکنسین‌های اورژانس بر بالین بیمار کمک کنند. در مورد سایر رشته‌های غیرمرتبط نیز به عنوان همیارانی استفاده می‌شود که کارهای غیرتخصصی را انجام بدهند. ممکن است فردی برای ما برای رانندگی یا پاسخ به تلفن یا پشتیبانی یا تعمیر و نگهداری کمک کند. حتی انجام اقدامات خود مراقبتی یا خود امدادی و دگر امدادی نیز قابل تصور است.

رئیس سازمان اورژانس کشور ادامه داد: شکل‌گیری همیار اورژانس در کانون بسیج و مساجد و مدارس و دانشگاه‌ها در حال انجام است. دانشجوهای رشته‌های متخلف هم در این زمینه جزو اهداف ما هستند. تاکنون حدود ۷ هزار نفر آموزش دیده در این زمینه داریم. با توجه به این‌که ۸۰ درصد آموزش‌ها غیرحضوری است، ثبت نام برای همیار اورژانس هم در حال افزایش است.

وی در مورد افزایش بهره‌وری و ارتقا کیفیت کارکنان بالینی نظام سلامت در اورژانس گفت: در این زمینه ما طبق قانون عمل می‌کنیم، اما ما پیگیریم و امیدواریم به نتیجه برسد.

انتهای پیام/۴۱۴۸

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − چهارده =