شهردار تهران مصوبه نامگذاری معابر را اجرا کند

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، محمد سالاری در جلسه امروز شورای اسلامی شهر تهران در خصوص مخالفت هیئت تطبیق فرمانداری با برخی از نام‌گذاری‌های شورای شهر عنوان کرد: براساس مفاد صریح قانون، نام‌گذاری‌ها از اختیارات نهاد شوراهای شهر و روستا در کشور است که شوراها به‌عنوان نمایندگان مردم و به نمایندگی از شهروندان آن را انجام می‌دهند.

وی با بیان این‌که در دوره فعلی مدیریت شهری مشاهده می‌شود که فرمانداری و نماینده دولتی که شعارش قانون‌گرایی بوده در یکسری اقداماتی که مسبوق به سابقه نبوده با مصوبات شورای شهر تهران مخالفت می‌کند، گفت: از رئیس و کلیت شورای شهر و مدیریت شهری می‌خواهم تا نسبت به تشکیل جلسه‌ای با فرماندار تهران و هیئت تطبیق در خصوص این امر مهم و تصمیم خلاف قانون و رویه اقدام کند. اعضای شورا بر مصوبه مخالفت شده هیئت تطبیق در خصوص برخی نام‌گذاری‌ها پافشاری کند و همچنین از شهردار تهران هم می‌خواهم مصوبه شورا را در این زمینه عملیاتی کند.

این عضو شورای شهر تهران با اشاره به مصوبات اخیر شورای شهر تهران در بحث نام‌گذاری خیابان‌ها و معابری به نام مرحوم مهندس بازرگان و مرحومه اعظم طالقانی که با مخالفت هیئت تطبیق مواجه شد، خواستار صدور دستور اجرای مصوبات قانونی شورای شهر توسط شهردار تهران شد.

انتهای پیام/۴١٠۵

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + پنج =