سرفاصله‌ قطارهای مترو برای جلوگیری از شیوع کرونا کاهش یافت

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه:

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، فرنوش نوبخت با اشاره به اینکه شهروندان و مسافران در شبکه متروی تهران و حومه به نکات ایمنی و بهداشتی توصیه شده برای سلامتی خود و دیگران توجه می‌کنند، افزود: شرکت بهره‌‌برداری متروی تهران از ابتدای شیوع ویروس کرونا در رابطه با اجرای پروتکل‌های وزارت بهداشت و درمان آموزش پزشکی و مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا با استفاده از تمامی امکانات و ظرفیت خود اقدام کرده و تمامی برنامه‌های اجرایی را بر اساس ابلاغیه‌های اعلام شده انجام می‌دهد.

نوبخت با اعلام اینکه هواساز ایستگاه‌های خطوط مترو به منظور خنک کردن فضای ایستگاه‌ها فعال هستند، تصریح کرد: کولر تمامی قطار‌ها طی چند مرحله در طی روز کنترل می‌شوند تا با توجه به گرم شدن هوا، شهروندان و مسافران راحت‌تر از ماسک استفاده کنند.

وی با بیان اینکه سرفاصله حرکت قطار‌ها در خط سه از ۷ دقیقه به ۶ دقیقه و در خط دو از ۳/۵ دقیقه به ۳ دقیقه کاهش یافت گفت: در بیش از صد روز گذشته اقدام‌های مختلفی در بخش‌های آموزشی و اطلاع رسانی از جمله تولید خبر، کلیپ، چاپ بنر، پوستر و برچسب‌های هشدار دهنده در خصوص پیشگیری از شیوع ویروس نیز در شهر زیر زمینی انجام شده است.

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه گفت: ما درشرکت بهره برداری متروی تهران وحومه از ابتدای شیوع ویروس کرونا روزانه در چند نوبت اقدام به ضد عفونی و شستشوی ایستگاه‌ها و قطار‌های خطوط هفتگانه کرده ایم و این کار را در این روز‌ها با دقت بیشتری انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه متروی تهران با بکارگیری و استفاده از تمامی ظرفیت ناوگان در روز‌های تعطیل و غیر تعطیل به شهروندان و مسافران مترو در حال خدمات رسانی است تصریح کرد، سعی کرده ایم تمامی شرایط را برای استفاده شهروندان از ماسک مهیا کنیم و با اختصاص فضای مناسب به فروشندگان ماسک در خطوط هفتگانه مترو و اطلاع رسانی به مسافران اقدام و در صورتی که برخی از مسافران به هنگام ورود به ایستگاه فاقد ماسک باشند توسط پرسنل برای تهیه و استفاده از ماسک راهنمایی می‌شوند.

وی تاکید کرد: برای استفاده صددرصدی مسافران از ماسک باید فرهنگ آن را در بین شهروندان و مسافران نهادینه کنیم و در این راستا مسافرانی که از شبکه متروی تهران استفاده می‌کنند در صورت مشاهده افرادی که از ماسک استفاده نمی‌کنند، با ترغیب آن‌ها برای استفاده از ماسک در سلامتی خود و دیگران سهیم شوند.

وی خاطرنشان کرد: ما در شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه تمامی تلاش خود را می‌کنیم تا افراد را نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی ترغیب کنیم.

انتهای پیام/۴۰۷۶/

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 5 =