سامه یح: دولت با جدیت متخلفان کرونایی را جریمه کند

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

همایون سامه یح در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به صحبت های رئیس جمهور درباره جریمه متخلفان از اجرای پروتکل های بهداشتی با شیوع ویروس کرونا گفت: بنده از اولین کسانی بودم که پیشنهاد اعمال جریمه برای کسانی را مطرح کردم که از ماسک استفاده نمی کنند به هر حال اخیرا با موافقت وزیر بهداشت و اعلام ستاد کرونا قرار شده که جرایمی در نظر گرفته شود که باید این موضوع با قاطعیت و شدت اجرا گردد.

وی افزود: متاسفانه در حال حاضر از هر دو نفر یک نفر از ماسک استفاده نمی کند با وجود اینکه دولت موضوع جریمه را هم مطرح کرده است. باید دولت با جدیت متخلفان از اجرای پروتکل های بهداشتی به خصوص استفاده نکردن از ماسک را جریمه کند. فرهنگسازی لازم است نه اینکه مردم مدت زمانی رعایت کرده و بعد خسته شوند و دیگر از ماسک استفاده نکنند. در این باره به شدت عمل نیاز است.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس درباره تامین ماسک برای نیازمندان گفت: در شرایط فعلی فشار زیاد اقتصادی بر دوش مردم به خصوص اقشار ضعیف جامعه است ولی این دلیلی نمی شود که نیازمندان از ماسک استفاده نکنند. آنها می توانند از ماسک های قابل شستشو استفاده کنند و تهیه آن توسط خودشان هم امکان پذیر است. باید همه تلاش کنیم تا از خودمان در برابر کرونا مراقبت کنیم. قطعا با استفاده از ماسک های قابل شستشو هم می توان تا حد زیادی از ابتلا به کرونا جلوگیری کرد.

انتهای پیام

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + دو =