روسیه هواپیمای جاسوسی آمریکا را رهگیری کرد

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، مرکز کنترل پدافند ملی وابسته به وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که یک فروند جت جنگنده «س و-۲۷» روسیه روز سه شنبه یک فروند هواپیمای گشت زنی نیروی دریایی آمریکا را بر فراز دریای بالتیک رهگیری کرده است.

در بیانیه وزارت دفاع روسیه آمده است: «روز پانزدهم سپتامبر، دستگاههای کنترل حریم هوایی روسیه یک هدف هوایی را شناسایی کردند که بر فراز آبهای بی طرف دریای بالتیک در حال نزدیک شدن به مرز کشور روسیه بود».

به منظور شناسایی این هدف هوایی و جلوگیری از نقض مرز کشور روسیه، یک فروند جنگنده س و-۲۷ از نیروهای پدافند هوایی بخش غربی ارتش روسیه عملیات رهگیری را آغاز کرد.

در ادامه این بیانیه آمده است که «خدمه جنگنده روسیه با حفظ فاصله ایمن به این هدف هوایی نزدیک شده و آن را یک فروند هواپیمای گشت زنی نیروی دریایی آمریکا موسوم به پی -۸ اِی شناسایی کرده و سپس آن را بر فراز دریای بالتیک اسکورت کردند».

طبق این بیانیه، «جنگنده روسیه پس از دور شدن این هواپیمای نظامی خارجی از مرز این کشور، به سلامت به فرودگاه بازگشت. کل فرآیند پرواز جنگنده س و-۲۷ روسیه مطابق با قوانین بین المللی در حوزه استفاده از حریم هوایی، اجرا شده است».

گفتنی است که مسکو بارها هشدار داده که انجام این گونه پروازها توسط هواپیماهای آمریکا و ناتو در نزدیکی مرز روسیه با خطر درگیری غیرمترقبه همراه است.

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 4 =