رئیس پلیس آتلانتا از سمت خود استعفا داد

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «کیشا لانس باتمز» شهردار شهر آتلانتا روز شنبه اعلام کرد که «اریکا شیلدز» رئیس پلیس این شهر در پی تیراندازی دو مأمور پلیس به یک جوان ۲۷ ساله سیاهپوست- به نام «رایشارد بروکز» – که به مرگ وی منجر شد، از سمت خود استعفا می دهد.

شهردار آتلانتا در این باره گفت: «[..] رئیس پلیس شیلدز به دلیل میل و آرزوی خود برای تبدیل شدن آتلانتا به الگویی معنادار از اصلاحات در سرتاسر کشور، فوراً از مقام خود استعفا می دهد تا این شهر در مسیر بازسازی اعتماد که به شدت در جوامع ما موردنیاز است، حرکت کند».

گفتنی است که روز جمعه، پس از تماس فردی مشکوک با اداره پلیس آتلانتا و اعزام مأموران به محل مورد درخواست، «ریشارد بروکز» جوان سیاهپوست ۲۷ ساله که در اتومبیل خود استراحت می‌کرد، از سوی مأموران پلیس مورد آزمایش هوشیاری قرار گرفت.

به گفته دایره تحقیقات جورج، بروکز پس از مردود شدن در آزمایش هوشیاری در برابر پلیس که سعی داشت وی را بازداشت کند، مقاومت کرد. سپس بروکز پس از تلاش برای گرفتن کلت الکتریکی یکی از مأموران پا به فرار گذاشت که در حین فرار از سوی پلیس مورد اصابت گلوله قرار گرفت.

گزارشها حاکی از آن است که این جوان ۲۷ ساله آمریکایی بر اثر جراحات ناشی از اصابت گلوله جان خود را از دست داد.

مرگ این جوان سیاهپوست موج جدیدی از خشم و اتهامات علیه خشونت و نژادپرستی پلیس آمریکا را به راه انداخت.

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + هفده =