رئیس‌جمهور دستوری برای توزیع سیم‌کارت رایگان دانش‌آموزان نداده است

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری آنا، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه نشست کمیسیون‌های امروز مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه چرا با وجود دستور رئیس‌جمهور، سیم‌کارت دانش‌آموزی رایگان در بین دانش آموزان توزیع نشده است، گفت: نه سیم‌کارت رایگان توزیع شد و نه آقای رئیس‌جمهور چنین دستوری را صادر کرد.

وی ادامه داد: یکی از نمایندگان مجلس خطاب به رئیس‌جمهور نامه‌ای را نوشته‌ بود که در بحث عدالت آموزشی تسهیلاتی را در نظر بگیرید که رئیس‌جمهور این نامه را برای بررسی و اقدام لازم به وزارت ارتباطات ارجاع داد این‌که ارجاع به معنای دستور اجرا نبود.

آذری جهرمی تصریح کرد: جمع‌بندی نهایی ما با وزارت آموزش‌وپرورش این بود که یک بسته سه ماهه رایگان به معلمان اعطا شود، 68 هزار مدرسه به‌صورت رایگان به شبکه اینترنت متصل شوند و برای دانش آموزان بسته اختصاصی “شاد” در نظر بگیریم و در آخر “شاد” در شبکه رایگان شود که همه این اتفاق‌ها رخ‌داده است.

لزومی ندارد سیم‌کارت رایگان توزیع شود

این عضو کابینه دولت گفت: لزومی ندارد سیم‌کارت رایگان توزیع شود چراکه همه سیم‌کارت‌های فعلی قابلیت تبدیل به سیم‌کارت کودک و اتصال به شبکه شاد را دارند.

محاسبه اینترنت با نرخ آزاد بدون اطلاع مشترک خلاف قانون است/ با اپراتورها برخورد می‌شود

وی همچنین در پاسخ به سؤالی دیگر درباره مصرف غیرمتعارف اینترنت مشترکان، گفت: این بحث مهمی است که کاربران گاهی احساس می‌کنند که بسته‌های اینترنت آن‌ها زودتر از موعد تمام می‌شود و اینترنت آن‌ها با نرخ آزاد بدون اینکه مطلع شوند، اینترنت آن‌ها محاسبه می‌‎شود.

وی افزود: این مسئله جزو حقوق مصرف کنندگان است و ما موظف هستیم با اپراتورهایی که حقوق مصرف‌کننده را محترم نمی‌شمارند، برخورد کنیم.

وزیر ارتباطات ادامه داد: سازمان تنظیم مقررات در این رابطه به اپراتورها تذکر داده و اعلام کرده است که با این پدیده برخورد خواهد شد؛ اگر شهروندانی با این پدیده مواجه هستند که بسته آن‌ها تمام شده و اطلاع‌رسانی کافی صورت نگرفته و قبض‌های نجومی برای آن‌ها آمده است، با شماره 195 تماس بگیرند؛ قطعاً با این پدیده برخورد جدی می‌شود.

انتهای پیام/۴۱۲۹/

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − شش =