در شرایط اقتصادی فعلی، با افزایش قیمت مسکن مواجهیم/ طرح ملی ساماندهی حاشیه‌نشینی با مشارکت مجلس تدوین می‌شود

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش خبرنگار حوزه رفاه گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه یکصد سی و چهارمین جلسه شورای اجتماعی کشور که صبح امروز در محل وزارت کشور برگزار شد در ارتباط با موضوع چالش‌های حوزه حاشیه‌نشینی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: جلسه امروز مربوط به حاشیه نشینی بود که قبلاً هم جزء دستورات جلسه بود اما با توجه به اینکه این موضوع جزء موضوعات پنج‌گانه مورد توجه رهبری است ما مجدداً آن را در دستور کار قرار می‌دهیم.

وی ادامه داد: در جلسه امروز وزارت مسکن و شهرسازی، شهرداری و دستگاه‌های معین گزارش های را ارائه کردند. در طرح جامعی که به همین منظور تهیه شده تقسیم کار ملی و دستگاهی انجام شده و دستگاه‌های متولی، معین و همکار مشخص شده است.

وزیر کشور با اشاره به این مطلب که اقدامات خوبی انجام شده اما با وضعیت مطلوب فاصله داریم، عنوان کرد: در شرایط اقتصادی موجود با افزایش قیمت مسکن مواجهیم که تأثیرات خود را هم در مبدأ یعنی روستاها، هم مقصد یعنی شهرها و بحث حاشیه نشینی خواهد داشت.

رحمانی فضلی در ادامه از تدوین دو طرح ملی با کمک مجلس خبر داد که و افزود: طرح مدیریت و ساماندهی مهاجرت و مدیریت و ساماندهی حاشیه‌نشینی دو طرحی است.

رحمانی فضلی در ادامه از تدوین دو طرح ملی با کمک مجلس خبر داد و افزود: طرح مدیریت و ساماندهی مهاجرت و مدیریت و ساماندهی حاشیه‌نشینی دو طرحی است که با قانونی شدن آن می‌توان تقسیم‌ کار مشخص را با اولویت‌بندی بین دستگاه‌ها  ارجاع داد.

وی در ارتباط با تصویب طرح واحدهای  تسهیل‌‌گری در شورای اجتماعی نیز گفت: گزارش‌های خوبی از فعالیت این واحدها در مناطق حاشیه ‌ای ارائه شده ‌است. در واقع این واحدها رابط بین دستگاه اجرایی و مردم هستند.

وزیر کشور در خصوص مهم‌ترین مسائل حاشیه‌نشینی نیز عنوان کرد: حاشیه نشینی دو مسئله دارد یکی موضوعات کالبدی و فیزیکی که مربوط به مسائلی همچون آب، برق، گاز و ساخت معابر است و دیگری خدمات و مسائل اجتماعی که تنظیم روابط اجتماعی، مبارزه با جرم در این بخش جای دارد.

رحمانی فضلی تصریح کرد: در تلاش هستیم تا با  توجه به بحث توانمندسازی در مناطق حاشیه‌ای، دستگاه‌های متولی را در امر مهارت آموزی و ارائه تسهیلات شغلی با هدف رشد کسب و کارهای خرد و خانگی فعال کنیم.

انتهای پیام/۴١٠۵/

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + 12 =