خریداری و توزیع بیش از هزار اسپری PHR۱۶۰ توسط خیرین

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

محسن زیوه نماینده خیرین دارویی در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، با اشاره به اینکه اسپری PHR۱۶۰ براساس رفتار ویروس کرونا ساخته شده است، اظهار کرد: علت انتخاب شرکت داروسازی جابربن‌حیان برای تولید این محصول این بود که این شرکت دارای امکانات سخت‌افزاری و نیروی انسانی ماهر در زمینه تولید انواع اسپری‌های تخصصی بوده است و هدف این بود که محصولی ساخته شود که دارو را مستقیماً به ریه که در بیماری کرونا دچار درگیری می‌شود، وارد کند.

وی با بیان اینکه اسپری PHR۱۶۰ ترکیبی از چند نوع ماده مؤثر گیاهی است، افزود:  براساس نتایج به دست آمده در ۷۰ درصد از بیمارانی که این اسپری را مصرف کردند، طی ۷۲ ساعت نخست علائم بهبود در آنها دیده شد و فاز یک و ۲ مطالعات بالینی به ترتیب در اول و ۱۳ فروردین ماه به اتمام رسید. سپس نتایج این مطالعات را به وزارت بهداشت ارائه داده شد و در ۱۷ فروردین ماه کد IRC را برای این محصول دریافت شد، یعنی برای تولید محدود برای مطالعات بالینی گسترده‌تر مجوز گرفتیم. در آن زمان تعدادی از این اسپری در قم و مناطقی که دچار پیک کرونا بودند، مصرف شد.

نماینده خیرین دارویی افزود: سپس بیش از هزار عدد اسپری توسط خیرین خریداری شد و در حال حاضر برخی مراکز درمانی به صورت پایلوت از این اسپری  استفاده می‌کنند.

زیوه اظهار کرد: این اسپری نسبت به دیگر داروهایی که قیمت گزافی دارند عملکرد بهتری داشته و مصرف این اسپری در بیماران مبتلا به COVID-۱۹ که هنوز بستری نشده‌اند باعث افزایش فشار اکسیژن می‌شود. فاز ۱ و ۲ مطالعه بالینی در بیمارستان بقیةالله اجرا شد و فاز ۳ نیز در حال اجرا در استان‌های تهران، خوزستان و بوشهر است و نتایج فاز ۳ هم احتمالاً تا یک ماه دیگر مشخص خواهد شد.

وی در خاتمه گفت: خیرین در تلاش هستند باقی این دارو را در بیمارستان‌های سراسر کشور پخش کنند و به دست نیازمندان برسانند.

انتهای پیام/۴۱۴۸

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + نوزده =