حرکت به سمت روستاهای دانش پایه با قوت ادامه می‌یابد

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش خبرگزاری مهر، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور با انتشار پیامی به مناسبت روز روستا و عشایر با اشاره به اهمیت نهاد دهیاری در مدیریت روستاهای کشور تصریح کرد: اجرای پروژه‌ها و طرح‌های متعدد عمرانی، خدماتی، فرهنگی و اجتماعی با محوریت و مشارکت مردم، بهبود وضعیت کالبدی، سیما و منظر روستاها، کمک به حفظ محیط زیست و منابع طبیعی، افزایش نشاط و شادابی اجتماعی و کمک به رونق اقتصادی و اشتغال‌زایی در مناطق روستایی تنها گوشه‌ای از فعالیت‌های وسیع و ارزشمند دهیاری‌ها به عنوان مدیران ارشد روستاها در خدمت‌رسانی به مردم نجیب و شریف روستاها است.

متن کامل پیام وزیر کشور به مناسبت پانزدهم مهرماه – روز روستا و عشایر بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
روستاها و روستاییان عزیز و تلاشگر به عنوان مراکز تولید و ثروت‌آفرینی سهم مهمی در اقتصاد کشور به ویژه در زمینه تولیدات کشاورزی و محصولات باغی داشته و همواره نقش اساسی در رشد، توسعه و پیشرفت کشور ایفا نمودند. این مهم به ویژه در سالی که از سوی رهبر معظم انقلاب، هوشمندانه به عنوان «جهش تولید» نامگذاری گردیده، اهمیت دوچندان یافته و به واقع روستاییان و عشایر عزیز در تحقق این شعار و بالندگی ایران اسلامی نقش بارز و برجسته ای را عهده دار می‌باشند.

به فضل و توفیق الهی و به برکت حضور و همکاری مردم در تصمیم‌گیری‌ها و تصمیم‌سازی‌ها و به یمن اتحاد ملی و وحدت کلمه و تحت تدابیر حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، حضرت آیت‌ا… العظمی خامنه‌ای (مدظله‌العالی) و سیاست‌ها و برنامه‌های اثرگذار دولت تدبیر و امید، بحمدا… پیشرفت‌های چشمگیر و درخور توجهی در جهت توسعه مناطق روستایی حاصل شده که این مهم در برنامه‌های و سیاست‌های آتی دولت کماکان و با جدیت استمرار خواهد یافت.

الگوی جاری مدیریت روستایی در ایران که از طریق استقرار بیش از ۳۸۰۰۰ شورای اسلامی روستایی ۳۷۰۰۰ نهاد دهیاری سامان یافته‌است، به واقع نمونه بارز مردم‌سالاری دینی در نظام مقدس جمهوری اسلامی و شناخت حق حاکمیت مردم بر سرنوشت خویش است. اجرای پروژه‌ها و طرح‌های متعدد عمرانی، خدماتی، فرهنگی و اجتماعی با محوریت و مشارکت مردم، بهبود وضعیت کالبدی، سیما و منظر روستاها، کمک به حفظ محیط‌زیست و منابع طبیعی، افزایش نشاط و شادابی اجتماعی و کمک به رونق اقتصادی و اشتغال‌زایی در مناطق روستایی تنها گوشه‌ای از فعالیت‌های وسیع و ارزشمند دهیاری‌ها به عنوان مدیران ارشد روستاها در خدمت‌رسانی به مردم نجیب و شریف روستاها است.

حمایت‌های همه‌جانبه نظیر تخصیص اعتبارات و امکانات، تلاش برای رفع خلأهای قانونی، برنامه‌ریزی کلان برای تقویت بنیه اقتصادی و دانشی روستاها و همچنین فراهم‌آوردن زمینه‌های اشتغال و کارآفرینی در روستاها، از جمله اقدامات و برنامه‌های دولت و وزارت کشور در زمینه رشد و توسعه روستاها و حرکت به سمت روستاهای دانش پایه، بوده که همچنان با قوت ادامه خواهد یافت.

اینجانب ضمن گرامیداشت روز روستا و عشایر و تبریک این مناسبت مهم، به همه روستاییان و عشایر خدوم و سختکوش در اقصی نقاط کشور، برای تمامی این عزیزان، از درگاه پروردگار قادر متعال تندرستی، سعادت و توفیق خدمت افزون‌تر را خواستارم.
 

عبدالرضا رحمانی فضلی
وزیر کشور

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 3 =