ترامپ برای تجارت تسلیحاتی با ایران مجازات تعیین می کند

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش خبرگزاری مهر؛ رویترز مدعی شد که «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا قصد دارد یک فرمان اجرایی را امضا کند که به وی اجازه می‌دهد تا هر فرد یا نهادی که تحریم تسلیحاتی متعارف علیه ایران را نقض کند، مورد تحریم قرار دهد.

براساس گزارش رویترز، پیش بینی می‌شود این فرمان اجرایی طی روزهای آینده صادر شود و به رئیس جمهور آمریکا امکان می‌دهد تا ناقضان را با تحریم‌های ثانویه مجازات کرده و آنها را از دسترسی به بازار ایالات متحده محروم می‌کند.

این در حالی است که کاخ سفید و هیأت نمایندگی ایران در سازمان ملل هنوز نسبت به این خبر واکنشی نشان نداده‌اند.

براساس توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ منعقده میان ایران و شش قدرت بزرگ- انگلیس، چین، فرانسه، آلمان، روسیه و ایالات متحده- تحریم تسلیحاتی متعارف سازمان ملل روز هجدهم اکتبر سال جاری و اندکی پیش از انتخابات سوم نوامبر آمریکا به پایان می‌رسد.

این در حالی است که ایالات متحده آمریکا که در ماه مه ۲۰۱۸ از توافق هسته‌ای مزبور موسوم به برجام خارج شده، ادعا می‌کند که با فعال کردن «مکانیسم ماشه» تمام تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران از جمله تحریم تسلیحاتی در ساعت ۲۰ شامگاه شنبه (به وقت محلی و بامداد روز یکشنبه به وقت گرینویچ) برقرار می‌شود.

تحلیلگران براین باورند که ترامپ به دلیل وضعیت شکننده داخلی و نگرانی از نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تلاش می‌کند تا از تمامی برگه‌های داخلی و تحولات منطقه‌ای و جهانی برای پر کردن سبد آرای خود استفاده کند.

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + 11 =