تحویل ۵۰۰ واحد مسکونی به مددجویان در هفته دفاع مقدس

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

سید صادق حسینی بعد از ظهر امروز (۳۰ شهریور ماه) در نشست خبری با اصحاب رسانه استان کردستان به مناسبت هفته دفاع مقدس با بیان اینکه دفاع مقدس وحدت بخش ملت و کشور است اظهار کرد که ایمان به خداوند و عزم راسخ ملت سلحشور برای محافظت از کیان کشور از عوامل پیروزی انقلاب اسلامی در مقابل متجاوزان بوده است.

وی افزود که شیوه و آئین رهبری جنگ، امروزه به الگویی برای ملل عدالت خواه جهان شده که پیروزی فلسطین و آزادی قدس شریف را به دنبال خواهد داشت.

فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان تصریح کرد که نبرد مردمی با محوریت دین تحت فرماندهی رهبری کاریزماتیک اسلامی عامل پیروزی جنگ تحمیلی نابرابر با دشمن بود.

وی عنوان کرد که با قبول قطعنامه ۵۹۸ شورای امنیت، ایران سرافرازانه و پس از بی نتیجه ماندن ١۶۲ عملیات دشمن در ۲ هزار ۸۸۷ روز جنگ و تحمیل ۳۵۲ هزار کشته عراقی پیروز میدان شد.

سردار حسینی ادامه داد که وظیفه نخبگان، اصحاب رسانه، مسئولان استانی و سران سه قوه، تلاش برای استمرار حرکت روبه جلو انقلاب و جریان سازی برای حضور مردم در عرصه‌های مختلف و ایستادگی در مقابل دشمن است.

وی خاطرنشان کرد که هفته دفاع مقدس سالجاری با تلاش آمریکای ظالم برای برقراری ارتباط رژیم صهیونسیتی با جهان عرب و تلاش برای بازگرداندن تحریم‌ها در قالب فعالسازی مکانیسم ماشه مقارن شده است.

فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان گفت: اگر شورای امنیت از بازگردانی تحریم‌های سازمان ملل حمایت کند، مجلس کشور باید طرح سه فوریتی را تدوین کند تا از همه تواققات برجام خارج شویم.

وی با بیان اینکه از ابتدای انقلاب تاکنون تحت تحریم تسلیحاتی بوده‌ایم، اظهار کرد که ما باید یکپارچه در دفاع از حقوق حقه ملت ایران متحد باشیم.

سردار حسینی افزود که بحرین کشوری تاثیرگزار در جهان نیست و مورد شکایت مردم خود است و امضای پیمان صلح با رژیم صهیونیستی تنها نوعی مصرف داخلی برای آن‌ها دارد.

وی با اشاره به وجود خسارات مادی و معنوی در طول جنگ تحمیلی تصریح کرد که ایستادگی، آزادگی و خودکفایی و تبدیل شدن افرادی مثل سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی به یک مکتب، از برکات دفاع مقدس است.

فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان عنوان کرد که شهدای ما اکنون امامزادگان عشق هستند که مردم برای حاجت گرفتن به مزار آن‌ها می‌روند و این نوعی پیروزی خون‌ بر شمشیر است.

وی ادامه داد که دشمن در جنگ تحمیلی قصد سرنگونی نظام سیاسی، تبدیل ایران به ۶ کشور و یا تصرف مناطقی را در نظر داشت که با همدلی مردم پوزه این متجاوزان به خاک مالیده شد.

سردار حسینی خاطرنشان کرد که امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا آغاز هفته دفاع مقدس با رژه نیروهای مسلح نخواهد بود و اولین برنامه نیز با سخنان رهبری شروع می‌شود.

وی گفت: سپاه در دوران دفاع مقدس وظایف مهمی بر عهده داشت و در تهاجم و دفاع و عملیات‌های مختلف و ۱۶۲ عملیات بزرگ حضور داشته است.

فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان اظهار کرد که سپاه در جریان جنگ تحمیلی جزایر مجنون را تصرف کرد و حتی به دروازه شهر بصره و نزدیکی شهر سلیمانیه عراق رسید.

وی با بیان اینکه اکنون باید از تجربیات زمان جنگ برای بازسازی کشور استفاده کنیم افزود که سپاه در ده‌ها و صدها طرح عمرانی بعد دوران دفاع مقدس با روحیه جهادی و با هدف محرومیت زدای به بهره‌برداری رسانده است.

سردار حسینی با اشاره به اجرای ترح‌های محرومیت‌زدایی تصریح کرد که تا پایان سال گذشته ۵۰۰ مورد جهزیه به نوعروسان تحویل داده شد که یک میلیارد آن را سپاه پرداخت کرده بود.

وی عنوان کرد که در روز دوم هفته دفاع مقدس ۵۰۰ واحد مسکن محرومین به بهره‌برداری می‌رسد و به مددجویان کمیته امداد تحویل داده می‌شود.

فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان ادامه داد که مراسم کلنگ زنی ۲۹۰ پروژه در چند روز آینده و در هفته دفاع مقدس انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه شعار هفته دفاع مقدس سالجاری “ما قوی هستیم” انتخاب شده خاطرنشان کرد که جمهوری اسلامی به راستی قوی است، بارها در آماج حملات بودیم اما دشمن را ناکام گذاشته‌ایم حتی ترامپ گفته که ایرانیان در انتخابات آمریکا دخالت دارد و این نشان از قدرت ما در مسائل سیاسی است.

سردار حسینی گفت: آمریکا عرصه را بر ملت خود تنگ کرده و مردم خود را می‌کشد ولی حرف از آزادی می‌زند.

وی با اشاره به پیش‌بینی ۶۰ عنوان برنامه در هفته دفاع مقدس اظهار کرد که افتتاح پروژه‌های محرومیت زدایی، اقدامات درمانی، برپایی نمایشگاه دفاع مقدس، تجلیل از زنان ایثارگر، زنگ ایثار در مدارس و غیره از جمله برنامه‌های هفته دفاع مقدس سالجاری است.

فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان با بیان اینکهبهره‌گیری از فضای مجازی بسیار مهم است افزود که ما تحت جنگ رسانه‌ای هستیم و دشمن سعی در گرفتن قدرت ایمانی و روح سلحشوری مردم را دارد.

وی در پایان با اشاره به اینکه کشور ایران آغازگر جنگ تحمیلی نبوده و در جنگ نابرابر یک وجب خاک را نیز از دست نداده است یادآور شد که عراق با ۱۳۰‌تیپ و لشکر به جنگ با ایران آمد که نسبت مبارزان یک به ۴ بوده است.

انتهای پیام

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 7 =