بررسی تهدیدات امنیتی فضای سایبری/تاکیدبرتوسعه پیام رسان های بومی

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

ابوالفضل عمویی در گفتگو با خبرنگار مهر، در تشریح جلسه عصر امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: این جلسه با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برای بررسی تهدیدات امنیتی فضای سایبری کشور برگزار شد.

وی بیان کرد: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گزارشی از روند پیشرفت و توسعه شبکه ملی اطلاعات و سپر دفاعی یکپارچه در فضای سایبری کشور ارائه کرد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این جلسه تاکید کرد که نگاه ما توسعه شبکه ملی اطلاعات است و لازم است که اصول حکمرانی در فضای مجازی تدوین کنیم شود.

عمویی افزود: طبق گفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، حاکمیت جمهوری اسلامی در فضای مجازی مورد تاکید است و اشاره شد که از مجموعه ۲۳ جزء لازم برای توسعه زیر ساخت شبکه ملی اطلاعات، ۲۰ جزء مستقر شده و در زمینه‌های دیگر کار برای توسعه شبکه ملی اطلاعات ادامه دارد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بیان کرد: در این جلسه بر لزوم تقویت جستجوگر ملی و پیام رسان‌های بومی تاکید و اشاره شد که در حال حضار اندروید ایرانی روی برخی از گوشی‌ها فعال است و باید برای توسعه این سیستم عامل از این ظرفیت استفاده کرد.

وی اظهار داشت: اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس نیز در این جلسه مباحث خود را درباره ابعاد مختلف حکمرانی در فضای مجازی و تهدیدات فضای مجازی اعم از تهدیدات حریم خصوصی و یا تهدیدات مشتمل بر داده‌های کلان کشور مطرح کردند.

عمویی گفت: انتظار نمایندگان از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات این است که در جهت حکمرانی و حمایت و حفاظت از داده‌های کشور و حریم خصوصی استفاده کنندگان از فضای مجازی، نهایت تلاش را داشته باشد.

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 16 =