بذرپاش: اولویت دیوان محاسبات حمایت از مدیران ریسک پذیر است

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

حجت الاسلام محمدرضا میرحاج حسینی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به حضور مهرداد بذرپاش در جلسه عصر امروز کمیسیون برنامه و بودجه مجلس،گفت: در این جلسه برنامه های دیوان محاسبات کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت و دیوان محاسبات سندی ۵ ساله تحت عنوان «دیوان فناورانه مردم پایه» را تدوین کرده است.

وی با اشاره به اولویت های دیوان محاسبات که در این جلسه مطرح شد، گفت: طبق گفته رئیس دیوان محاسبات، در این دوره قرار بر این است که گزارشات تفریغ بودجه اثربخش و به موقع باشد و همچنین دیوان محاسبات در همه  امور کاملاً برخط باشد و عملکرد بخش های مختلف را حسابرسی کند.

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: توسعه دامنه حسابرسی دیوان محاسبات به شهرداری ها، اصلاح ساختار بودجه، کمک به مدیران ریسک پذیر، بهره گیری موثر و بر خط از داده های مالی کشور و رسیدگی به خسارت ناشی از ترک فعل مدیران از دیگر برنامه هایی است که در دوره جدید دیوان محاسبات قرار است پیگیری شود.

میر تاج الدینی بیان کرد: طبق گفته بذرپاش، دیوان محاسبات حمایت از مدیران شجاع و ریسک پذیر را در دستور کار خود قرار می دهد. چرا که برخی از مدیران از طرح و واهمه پاسخگویی، دست روی دست گذاشته اند و اقدامی نمی کنند.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی گفت: برخی از کارها ریسک پذیر است و نیاز به شجاعت دارد اما بعضاً شاهد ترک فعل مدیران هستیم و قطعاً دیوان محاسبات قرار است به این مسائل رسیدگی کند چرا که با ترک فعل این افراد، خسارت هایی به جامعه تحمیل می شود.

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 2 =