باید کل کشور را در بازگشایی مدارس قرمز در نظر بگیریم

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، سعید نمکی در نشست با رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه ضمن اشاره به مشکلاتی که تحریم‌ها برای وارد کردن دارو ایجاد کرده، گفت: همه‌ی راه‌ها را به روی ما بستند، ساعت 11 شب سر واکسن آنفلوآنزا با معاون غذا و دارو تماس گرفتم و گفت امروز در فلان بانک که تمام کارها انجام شده بود، قفل شد. البته که ما راه‌های خودمان را پیدا می‌کنیم و در اوج این تحریم‌ها خداوند کمک کرد با کمک شما همه‌ی ما کنار هم قرار گرفتیم.

وی افزود: وقتی در شهری مدرسه باز می‌کنیم، باید شرایط زرد، قرمز و سبز را کنار بگذاریم و یک پروتکل سختگیرانه برای همه‌ی آنها در نظر بگیریم و هر مدرسه‌ای که احساس کردیم شیوع گسترده دارد، باید تعطیل شود. باید یک پروتکل سخت گیرانه را تعیین کنیم و فکر کنیم تمام کشور قرمز است.

وزیر بهداشت بیان کرد: ما با قرار دادن این اصل که کل کشور را در شرایط قرمز ببینیم پروتکل‌های سختگیرانه‌ای را در نظر می‌گیریم و این ذهنیت را که بر بعضی مجموعه‌ها جفا می‌شود را از بین ببریم، من در وزارت بهداشت یارانی دارم که گرچه به سلامت مردم می‌اندیشند اما در تدینشان بنده سر سوزنی تردید ندارم.

نمکی درمورد شرایط برگزاری نماز گفت: باید اصل را بر این بگذاریم که کل کشور قرمز است و با حداکثر فاصله و حداقل نمازگزار مراسم عبادی سیاسی را برگزار کنیم و موضوع دیگر اینکه با وجود آنکه به سمت فصل سرما می‌رویم امکان دارد مراسم در فضای باز فقط در استان‌های جنوبی موثر باشد و باید برای مراسم در فضای بسته پروتکلی در نظر گرفته شود.

انتهای پیام/۴۱۴۸

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 2 =