بالگردهای دید در شب نیازمندی مهم سازمان اورژانس است

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، حمیدرضا خانکه صبح امروز در ویدئو کنفرانسی با خبرنگاران در مورد عملکرد اورژانس کشور اظهار کرد: مأموران اورژانس اولین سفیدپوشان نظام سلامت هستند که در کنار بیماران ظاهر می‌شوند و خدمات را به بهترین کیفیت به بیماران ارائه می‌دهند. با تدابیر رئیس سازمان اورژانس، در حوزه آمبولانس هوایی گسترش داشته‌ایم و پرسنل ما می‌توانند در زمان منطقی خدمات را ارائه دهند.

مدیر امور حوادث و بلایای سازمان اورژانس کشور در پاسخ به سوال خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری آنا در مورد کمبود امکانات گفت : ما در اورژانس نیاز به بالگردهای دید در شب داریم ولی به دلیل تحریم‌های ظالمانه نتوانستیم این بالگردها را وارد کنیم.

خانکه در پاسخ به سوال دیگر خبرگزاری آنا در مورد تعداد نیروی انسانی گفت: در زمینه  تعداد نیروی انسانی باید تقویت شویم و گستردگی مراکز باید در جاده‌ها و شهرها باید افزایش پیدا کند تا بتوانیم خدمات بهتری را ارائه دهیم.

مدیر امور حوادث و بلایای سازمان اورژانس کشور بیان کرد: زمان رسیدن همکاران اورژانس در جاده‌ها به مصدومان کمتر از ۱۴ دقیقه است و در شهرها کمتر از ۹ دقیقه است که البته این اعداد میانگین است و حتی در جهان هم به دلایل مختلف از جمله ترافیک و… هم نمی‌توانیم زمان دقیقی را اعلام کنیم اما ما در ایران به دنبال این هستیم که این زمان را کاهش دهیم و زودتر به مصدومان برسیم.

وی ادامه داد: در کلانشهرها دنبال گسترش موتور آمبولانس هستیم تا در صورت ترافیک و مسائل دیگری که آمبولانس‌ها نمی‌توانند به مصدومان برسند از این وسایل نقلیه استفاده کنیم.

خانکه گفت: با گسترش اورژانس هوایی مشکلات برطرف می‌شود، علیرغم تحریم‌هایی که داریم ولی در حال حاضر گسترش اورژانس هوایی از سوی دولت و خیرین دسترسی ما را به مصدومان افزایش داده است.

مدیر امور حوادث و بلایای سازمان اورژانس کشور در پایان گفت: از ابتدای کرونا آمبولانس‌هایی را برای انتقال بیماران کرونایی تخصیص داده‌ایم و البته اگر لازم باشد باقی آمبولانس‌های ما در این انتقال کمک می‌کنند.

انتهای پیام/۴۱۴۸

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 12 =