باز شدن پای رژیم صهیونیستی به منطقه امنیت خلیج فارس به خطر می‌اندازد

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

حسن هانی‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا در ارزیابی خود از توافق امارات و اسرائیل اظهار کرد: در واقع امارات متحده عربی تحت یکسری  شرایط رابطه خود با رژیم صهیونیستی را علنی کرد، تقریبا از دو سال پیش تاکنون امارات به صورت پنهانی با رژیم صهیونیستی ارتباط برقرار کرد. 

وی تصریح کرد : سفر عبدالله بن زاید وزیر خارجه امارات به اراضی اشغالی و همچنین سفر نتانیاهو به امارات که به صورت پنهانی انجام شد، نشان می دهد که رویکرد جدیدی در میان کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس برای تشکیل جبهه عبری-عربی در مقابله با محور مقاومت در حال شکل گیری است. 

این کارشناس مسائل منطقه افزود: به نظر می رسد ترامپ نقش اساسی در برقراری این رابطه داشته به دلیل اینکه طرح های ترامپ در مورد معامله قرن و شناسایی بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی با شکست مواجه شد. بنابراین از آنجایی که تمام برگ‌های برنده انتخاباتی خودش را از دست داده می بیند به امارات فشار آورد تا رابطه خود را علنی کند. 

هانی زاده خاطر نشان کرد ‌:  امروز بحرین و ممکن است عربستان و پادشاهی عمان نیز به تأسی از امارات در آینده ای نه چندان دور رابطه خود با رژیم صهیونیستی را علنی کنند.

وی اظهار کرد : امارات با عادی سازی  روابط با رژیم صهیونیستی ضربه بزرگی به آرمان فلسطین وارد کرده و اکنون برای نجات بنیامین نتانیاهو و برگ برنده انتخاباتی ترامپ، در مقابل ملت فلسطین قرار گرفته است. 

این کارشناس مسائل فلسطین همچنین بیان کرد: باز شدن پای رژیم صهیونیستی به آن سوی ساحل خلیج فارس، امنیت این آبراه را به خطر می‌اندازد، البته بحث این است که امارات ممکن است همکاری نظامی – امنیتی با رژیم صهیونیستی را آغاز کند و خطر بالقوه ای برای خلیج فارس و جمهوری اسلامی ایران محسوب می شود.

هانی زاده‌ در پایان گفت: امارات وبرخی از کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس در پی ایجاد پیمان نظامی با اسرائیل هستند تا در مقابل ایران و محور مقاومت بایستند و ملت فلسطین هم علاوه بر رژیم صهیونیستی که دشمن آن هاست دشمنی مانند امارات هم دارند که باید با آن مقابله کنند.

انتهای پیام 

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 6 =