اهانت به ساحت مبارک رسول مهربانی بنام آزادی بیان محکوم است

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

سیدمهدی فرشادان در بیانیه‌ای اعلام کرد: مکتب انسان‌ساز حضرت محمد (ص) و اندیشه زلال ایشان بر پایه آزادی اندیشه و آزادی بیان بنیان نهاده شده است، این همان راز جاودانگی و پویایی مکتب اسلام است، بدون شک سرچشمه زلال نبوت، هدایت است و اهانت به انبیای الهی و ادیان فقط عقلانیت و روح آزادی را خدشه‌دار می‌کند.

 نص صریح قرآن کریم و پیام دین اسلام، دموکراسی و آزادی است: «لا إِکْراهَ فِی الدِّینِ قَدْ تَبَیَّنَ الرُّشْدُ مِنَ الْغَیِّ فَمَنْ یَکْفُرْ بِالطَّاغُوتِ وَ یُؤْمِنْ بِاللَّهِ فقد استَمْسَکَ بِالْعُرْوَةِ الْوُثْقی‏ لاَ انْفِصامَ لَها وَ اللَّهُ سَمیعٌ عَلیم؛ ‏ در دین، هیچ اکراه و اجباری نیست. مسلماً راه هدایت از گمراهی روشن و آشکار شده است. پس هر که به طاغوت کفر ورزد و به خدا ایمان بیاورد، بی‏‌تردید به محکم‏ترین دستگیره که آن را گسستن نیست، چنگ زده است؛ و خدا شنوا و داناست.» (بقره – ۲۵۶)

فلسفه ذاتی دین مبین اسلام بر پایه احترام به ادیان و باورها و اعتقاد افراد شکل گرفته و احترام به تورات و انجیل به عنوان کتب مقدس نیز توصیه شده است.

اینجاست که دولت فرانسه که خود را مهد مدنیت و آزادی بیان می‌داند باید مسببان بی‌حرمتی به مقدسات جامعه اسلامی را مواخذ نماید و از تکرار این رفتار غیرحرفه‌ای و ناشایست رسانه‌ای جلوگیری به عمل آورد.

انتهای پیام

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × پنج =