اعلام آمادگی نمایندگان برای همراهی با کشتی‌های کمک‌رسان به یمن

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش خبرنگار مهر، علی کریمی فیروزجایی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی بیانیه جمعی از نمایندگان مجلس درخصوص اعزام کاروان کمک رسانی به مردم مظلوم یمن و اعلام آمادگی نمایندگان برای همراهی با این کاروان را قرائت کرد.

متن این بیانیه بدین شرح است:

بسمه تعالی

مردم مظلوم یمن در شرایط سخت و بحرانی قرار دارند، کمبود مواد غذایی، دارو و سوخت و مواد بهداشتی و درمانی و بیماری ناشی از جنگ تحمیلی و جنایات رژیم سعودی و همپیمانان صهیونیستی و آمریکایی، جان صدها هزار نفر از زنان و مردان به خصوص کودکان یمنی را تهدید می‌کند.

جهان اسلام و انسان‌های آزاده جهان باید با ایجاد یک کمپین جهانی به فریاد مردم یمن برسند و حداقل امکانات خوراکی را برای آنها تهیه کنند.

جمهوری اسلامی ایران علی رغم اینکه در شدیدترین تحریم‌های آمریکای جهانخوار قرار دارد، براساس بند ۱۶ اصل سوم قانون اساسی و اصول ۱۵۲ و ۱۵۴ و رسالت اسلامی و انسانی خود، پیشگام کمک‌های انسان دوستانه به مردم مبارز یمن بوده و از همه کشورهای جهان به ویژه کشورهای مسلمان درخواست می‌کند که به این اقدام بشردوستانه بپیوندند.

ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی حمایت همه جانبه از مبارزات حق طلبانه مردم ستمدیده یمن و تداوم راه سردار بزرگ جبهه مقاومت، شهید حاج قاسم سلیمانی براساس رهنمودهای ولی امر مسلمین جهان امام خامنه ای (مدظله العالی) موارد ذیل را اعلام می‌کنیم:

۱- جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران هر چه زودتر نسبت به اعزام کاروان کمک رسانی و کشتی‌های حامل کمک‌های مردمی اقدام نموده و با سازمان‌های جهانی کمک رسانی ارتباط و آنها را برای مشارکت در این اقدام دعوت نماید.

۲- جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی داوطلبانه کشتی‌های کمک رسانی را تا یمن همراهی خواهند کرد و از دبیرخانه بین المجالس و نمایندگان مجالس سایر کشورها، خبرنگاران، رسانه‌های داخلی و بین المللی دعوت می‌کنیم در این اقدام بشردوستانه مشارکت نمایند.

۳- وزارت امور خارجه ضمن اطلاع به نهادهای بین المللی و سازمان ملل متحد آنها را برای مشارکت در این اقدام بشردوستانه دعوت نماید. همچنین بیانیه کمک رسانی جهانی به مردم مظلوم یمن به سفرای جمهوری اسلامی ایران در کشورهای مختلف و سفرای خارجی در جمهوری اسلامی ارسال شود تا برای کمک‌های جهانی هماهنگی نمایند.

در پایان این نکته را تاکید می‌کنیم ملتی که کشتی‌های حامل سوخت با پرچم پرافتخار جمهوری اسلامی ایران را تا اقیانوس اطلس و مرز ونزوئلا ارسال نموده است، می‌تواند کشتی‌های حامل کمک‌های بشردوستانه را به یمن مظلوم برساند.

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + شش =