اعتبار ۱۵ میلیارد تومانی شورای شهر برای ایمن‌سازی گودهای پرخطر شمال پایتخت

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

سید حمید موسوی در گفتگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی خبرگزاری آنا در ارتباط با اقدامات انجام شده این منطقه در حوزه شهرسازی عنوان کرد: از زمانی‌که به‌عنوان شهردار منطقه انتخاب شدم موضوع عدم شفافیت در صدور پروانه‌ها به‌ویژه در بخش برج‌های بی‌ضابطه و ناایمن را حذف کردیم.  مهم‌ترین اقدام در این حوزه بحث گودهای پرخطر و تاورکرین‌ها و ساختمان‌های ناایمن است.

وی با بیان این‌که نزدیک به 40 گود پرخطر در منطقه یک شهرداری وجود دارد که بیش از 20 مورد آن رها شده است، گفت: برای اولین بار در تاریخ شهرداری منطقه یک اعتباری را از شورای شهر به مبلغ 15 میلیارد تومان دریافت کردیم و در مواردی که مالک حضور ندارد و خطری شهر را تهدید می‌کند به موضوع ورود کرده و ایمن‌سازی را انجام می‌دهیم.

شهردار منطقه یک تهران در ارتباط با بحث تاورکرین‌ها و سلامت اپراتور و استاندارد دستگاه‌ها نیز عنوان کرد: کلیه ساختمان‌های پرخطر و مخاطره‌آمیز در سطح منطقه را به صورت دو هفته یک بار با حضور نماینده آتش‌نشانی و دوستان مرکزمان در اداره کل معماری و ساختمان رصد می‌کنیم.

موسوی در خصوص رصد ساختمان‌های پرخطر نیز بیان کرد: عملکرد ما در سال 98 پایش 358 ساختمان پرخطر بود که حدود 80 ساختمان از اینها بیرون از منطقه و در لبه‌های مرزی منطقه بود را ارجاع دادیم. 171 پرونده یا ملک پرخطر اولویت دو، 107 مورد اولویت یک پرخطر بود که 25 مورد از این ساختمان‌ها دارای ریسک بالا بودند. برای همه این ساختمان‌ها دستورالعمل صادر کرده و  الزاماتی را به وجود آوردیم و از بروز خطر جلوگیری کردیم.

وی تصریح کرد: از موارد دارای ریسک بالا هفت مورد اقدامی نکرده‌ و یا تمرد کرده‌اند که یک تعدادی‌ از آنها را تعطیل کرده‌ و مابقی را هم از طریق مراجع قضایی و ضابط مسئول مربوطه پیگیری می‌کنیم.

انتهای پیام/۴۱۰۵

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 6 =