ابتلای کودکان به کرونا در حال افزایش است/فعلاً امیدی به تولید واکسن کرونا نیست

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از وبدا، قاسم جان بابایی در ارتباط با پیچیدگی ویروس کرونا و غیرقابل پیش‌بینی بودن آن اظهار کرد: ویروس کرونا متمایز از ویروس‌های دیگر است و بسیار پیچیده عمل می‌کند. تشخیص به‌موقع و مراقبت‌های پزشکی تنها راه درمان این بیماری در حال حاضر است و هیچ‌کدام از  داروها و واکسن‌های مورد ادعا تأیید نمی‌شود.

وی افزود: در طول ۱۰ ماه گذشته علاوه بر این‌که قدرت کووید-۱۹ کمتر نشده بلکه میزان کشندگی  و سرایت‌پذیری آن نیز بیشتر شده است. 

معاون درمان وزارت بهداشت در ارتباط با وضعیت تولید واکسن کرونا نیز گفت: در خصوص واکسن فعلاً نباید نقطه امیدی داشته باشیم چراکه بسیاری از کشورها نگاه اقتصادی به این موضوع دارند باید بدانیم که با کارهای پیشگیری و مراقبتی می‌توانیم در راستای مدیریت ویروس عمل کنیم.

جان بابایی در خصوص ابتلای کودکان به کرونا نیز گفت: ابتلای گروه‌های سنی پایین در حال افزایش است و کودکان می‌توانند ناقلین کرونا به بزرگسالان باشند.

وی ادامه داد: در کشور شاهد روند کاهشی ویروس بودیم اما متأسفانه مسافرت‌ها و بعضاً برخی تجمع‌ها موجب شد تا این ویروس در سطح کشور بار دیگر به‌صورت صعودی عمل کند.

معاون درمان وزارت بهداشت تأکید کرد: اگر حد فاصله‌گذاری اجتماعی رعایت نشود هیچ گریزی جز درگیری بخش زیادی از مردم با کرونا وجود ندارد و اگر کووید-19 را به‌درستی مدیریت کنیم می‌توانیم در فصل سرد سال از تعداد مرگ‌ومیرهای ناشی از بیماری‌های ویروسی و تنفسی جلوگیری کنیم.

انتهای پیام/۴۱۰۵

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 − یک =