آمریکایی ها می خواهند مبانی روابط بین الملل را به هم بزنند

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش خبرنگار مهر، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در بدو ورود به مسکو، اظهار داشت: روابط ایران و روسیه به عنوان دو همسایه، راهبردی است و ضرورت دارد که ما همواره در حال مشورت باشیم. شرایط ویژه بین المللی زمان کنونی باعث می‌شود که این مهم دو چندان شود.

وی افزود: آمریکا و برخی کشورهای غربی هم در شورای حکام و شورای امنیت، بویژه آمریکا مشغول تلاش‌هایی هستند تا مبانی روابط بین الملل را به هم بزنند؛ نه فقط مبانی برجام، بلکه مبانی روابط بین الملل.

وزیر خارجه کشورمان ادامه داد: همانطور که مشاهده کردید در ماه‌های گذشته آمریکا باز هم نشان داد که کلاً مخالف توافقات بین المللی است و WHO آخرین نمونه آن است که یک سازمان کاملاً تخصصی که همه دنیا با آن رابطه فعالی دارند را به یک بحث سیاسی تبدیل کرد و دلیل آن هم برای پوشاندن ضعف‌های داخلی خود بود.

ظریف افزود: باید با این سیاست از همه جهت مقابله کرد. تلاش آمریکا برای طولانی‌تر کردن محدودیت‌های تسلیحاتی که یک جز مهم برجام است قطعنامه ۲۲۳۱ که از دستاوردهای مهم برجام است و آمریکایی‌ها در آن زمان پذیرفتند و الان به دلیل تغییر رژیم خودشان در واقع می‌خواهند زیر تعهدات خودشان بزنند.

وزیر خارجه گفت: در این زمینه روسیه و تعدادی دیگر از کشورها کاملاً همسو هستند و اروپایی‌ها هم تا حدودی همراهی دارند، اما آنها در مقابل آمریکا نتوانستند سیاست مستقل را دنبال کنند.

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − 2 =