۸۵درصد مردم از برنامه پزشک خانواده ناراضی هستند

تاریخ انتشار : ۲۴ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۲۳

بهرام پارسایی در گفت‌وگو با سپیدآنلاین با تاکید بر اینکه حوزه بهداشت و درمان برای خدمت‌رسانی و در ارتباط مستقیم با مردم است، اظهار داشت: «بر این اساس لازم است که واقعیت‌ها را به مردم گزارش داد و در ارزیابی اقدامات انجام شده، میزان رضایت مردم درنظر گرفته شود.» وی با اشاره به اجرای پایلوت برنامه پزشک خانواده در استان فارس، مسئولان وزارت بهداشت را به اهمیت دادن به نارضایتی مردم دعوت کرد و گفت: «اجرای ناقص و پایلوت برنامه پزشک خانواده در استان فارس ازجمله طرح‌هایی است که باید از خود مردم پرسید که آیا از آن راضی هستند یا نه. نه اینکه از دانشگاهی که خودش داوطلب اجرای این برنامه بوده (دانشگاه علوم پزشکی شیراز) سوال شود و آنها هم نظرات دیگران را نادیده گرفته و همان چیزی را گزارش کنند که خودشان می‌پسندند.»
عضو کمیسیون اصل نود مجلس در تشریح ایرادات برنامه پزشک خانواده گفت: «اولا با یک دقت نظر مختصر می‌شود فهمید که یک استانی با جمعیت ۵ میلیون نفر نباید پایلوت یک طرح تازه و مبهم آن هم در حوزه سلامت شود.» وی افزود: «من به عنوان نماینده مردم که از نزدیک با اقشار مختلف در ارتباط هستم، با اطمینان به شما اعلام می‌کنم که اگر از مردم استان فارس نظرسنجی شود، بالغ بر ۸۵ درصد مردم خواهند گفت که از اجرای طرح پزشک خانواده به این صورت ناراضی هستند. حتی در یک جلسه‌ای که ما با وزیر بهداشت هم داشتیم، خود ایشان هم معتقد بودند که این طرح عجولانه اجرا شده و نقایص زیادی دارد. ولی اینکه چرا تدبیری نمی‌شود و اینکه چرا مدیرانی که مسئولیت این طرح را برعهده گرفته‌اند و با بی‌درایتی تمام آن را اجرا کردند، باز هم مصرانه از عملکرد خود دفاع می‌کنند، برای ما جای سوال دارد.»
پارسایی با بیان اینکه بدون شک وزارتخانه باید مسئولیت اعمال خودش را برعهده بگیرد، خاطرنشان کرد: «مسئولین اجرای این برنامه در استان فارس به هرکسی که انتقادی را مطرح می‌کند، فورا انگ بی‌تقوایی و نشر اکاذیب و امثال اینها را می‌چسباند. به جای اینکه پاسخگو باشند، به سرعت منتقدین خودشان را به سودجویی یا عدم اطلاع یا کذب‌گویی و بی‌تقوایی متهم می‌کنند. به‌هرحال کاملا بدیهی است که وزارت بهداشت به‌خصوص در سال پایانی دولت لازم است که مسئولیت متصمیمات و اقدامات خود را بر عهده بگیرد و با شفافیت به مردم پاسخ بدهد.» این نماینده مردم در مجلس دهم تاکید کرد: «چیزی که ما را نگران می‌کند این است که گاهی اطلاعات درستی از آنچه در کشور می‌گذرد به مسئولین وزارتخانه نمی‌رسد. نگرانی ما این است که مسئولین اجرای همین برنامه پزشک خانواده در استان‌های فارس و مازندران، اطلاعات غلطی به وزارتخانه مخابره کنند و همین اطلاعات نادرست باعث شود که چنین طرح پر از اشکال و ایرادی بدون اصلاحات لازم در سراسر کشور به اجرا درآید. آن زمان ممکن است با یک بحران اجتماعی مواجه شویم.»


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه

نام :   
ایمیل : 


کد امنیتی :  
   

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *