۷۶ درصد نام‌های انتخاب شده در ایام اخیر قاسم، محمدقاسم و امیرقاسم بوده است

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش خبرنگار حوزه جوانان و خانواده گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، بامداد سیزدهم دی ماه سال جاری بود که بالگردهای آمریکایی با حمله به دو خودروی حامل سردار قاسم سلیمانی و همرزمانش در فرودگاه بغداد، رزمندگان جبهه مقاومت را به شهادت رساندند. بلافاصله بعد از این اقدام غیرقانونی آمریکا موجی از ناراحتی چه در فضای مجازی و چه در فضای حقیقی بین ایرانیان به‌وجود آمد و حالا بعد از برگزاری مراسم باشکوه تشییع این شهید والامقام در چندین استان کشور، هموطنان در اقدامی جالب اسامی نوزادان خود که به تازگی متولد شده‌اند را قاسم، محمدقاسم و امیرقاسم نامیدند.

در این خصوص سیف‌الله ابوترابی در گفتگو با خبرنگار آنا با تسلیت شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی اظهار کرد: همه دیدند که مردم در مراسم تشییع پیکر سردار قاسم سلیمانی چه حضور بامعنایی داشتند و این موضوع به‌دلیل این بود که حاج قاسم از افراد خدمتگزاری بود که تمام کارهای خود را برای رضای خدا انجام داد.

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور تصریح کرد: محبت مردم به سردار حاج قاسم سلیمانی صرف حضور در مراسمات این شهید عزیز ختم نشده است و درحال حاضر والدینی در این ایام صاحب فرزند شدند، اسم فرزندان پسر خود را قاسم، محمدقاسم و امیرقاسم نامیدند.

وی با بیان اینکه از روز جمعه(۱۳ دی ماه ۹۸) تاکنون ۸ هزار و ۸۷۰ تولد در دفاتر ثبت احوال به ثبت رسیده است، خاطرنشان کرد: از تعداد مذکور، ۲ هزار و ۷۷ نفر پسر بودند و نکته جالب‌تر اینجاست که 76 درصد از پسرها به اسم‌هایی مانند قاسم، محمدقاسم و امیرقاسم نامگذاری شدند. این اقدام نشان از محبوبیت بالای حاج قاسم بین مردم است.

انتهای پیام/۴۱۱۰/

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *