۷۳ مهد کودک در مناطق سیل‌زده احداث شد

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

حبیب‌الله مسعودی فرید در گفتگو با خبرنگار حوزه رفاه گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، گفت: وقتی حوادثی مانند سیل و زلزله رخ می‌دهد کودکان، سالمندان و زنان در این حوادث آسیب‌پذیرترند و به همین دلیل نیازمند حمایت‌های روانی و اجتماعی هستند.

وی افزود: وقوع سیل در نوروز ۹۸ نیز مشکلات زیادی را برای این گروه از مردم در استان‌های خوزستان، لرستان و گلستان ایجاد کرد و به همین دلیل تیم‌های متخصص بهزیستی در این حوزه ورود پیدا کردند.

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور تصریح کرد: در اولین قدم شناسایی گروه‌های هدف آغاز شد تا بتوانیم خدمات تخصصی و معیشتی را به آن‌ها ارائه دهیم و در حوزه کودکان نیز ورود پیدا کردیم. ۲۳ مهد سیار در گلستان، ۲۴ مهد در لرستان و ۲۶ مهد در خوزستان راه‌اندازی شد تا کودکان در فضایی شاد قرار گیرند و صدمات روحی که در سیل متوجه آن‌ها شده بود کاهش پیدا کند.

مسعودی فرید خاطرنشان کرد: برای حل مشکلات مردم در مناطق سیل‌زده کمیته بازتوانی بهداشتی و اجتماعی و فرهنگی تشکیل شد و سازمان بهزیستی مسئولیت کارگروه را بر عهده گرفت و قرار بر این شد که این سازمان خدمت رسان هماهنگی میان دستگاه‌ها را انجام دهد تا از موازی کاری سازمان‌ها و ارگان‌های مختلف کاسته شود.

انتهای پیام/۴۰۸۷/پ

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *