۲۵۰ میلیون پیام در «شبکه شاد» تبادل شده است/ کاربرانی که گوشی هوشمند ندارند از نسخه وب استفاده کنند!

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش خبرنگار حوزه آموزش‌وپرورش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، مهدی شرفی صبح امروز در گفتگو با یک برنامه زنده تلویزیونی گفت: شبکه شاد برای تمام مقاطع تحصیلی برنامه‌ریزی‌شده و در حال حاضر برای تمام مقاطع تحصیلی در محیط این نرم‌افزار کلاس درس برگزار می‌شود.

وی افزود: حدود ده میلیون کاربر این نرم‌افزار را نصب‌کرده‌اند که تاکنون 8 میلیون دانش‌آموز در این برنامه فعال هستند و اگر به مشکلی برخوردند می‌توانند از طریق شماره پشتیبانی آن را مطرح کرده و از تیم پشتیبانی پاسخ دریافت کنند.

سرپرست مرکز برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات آموزش‌وپرورش: استفاده از گوشی تلفن همراه غالباً برای احراز هویت است و اگر خانواده‌ای به گوشی هوشمند دسترسی نداشتند می‌توانند از نسخه تحت وب برنامه استفاده کنند.

وی یادآور شد: سایت‌های آموزش‌وپرورش ابزارهای کمک‌آموزشی و راهنمای مربوط به این نرم‌افزار موبایلی را منتشر کرده‌اند که دانش‌آموزان می‌توانند از این موارد استفاده کنند.

شرفی در ورد شرایط و وضعیت کیفیت فعالیت شبکه شاد گفت: تا دیروز ۲۵۰ میلیون پیام در این شبکه جابجا شده است و ۱۱ میلیون فایل آپلود و دانلود شده و این نشان می‌دهد این برنامه در حال فعالیت است ولی اگر قطع‌ووصلی موقتی در ارائه خدمات اتفاق بیفتد تیم فنی بلافاصله به رفع آن مورد اقدام خواهد کرد.

وی در مورد نحوه استفاده خانواده‌هایی که یک گوشی هوشمند و چند دانش‌آموز دارند از شبکه شاد توضیح‌دارند: محدودیتی برای ثبت‌نام دو یا چند دانش‌آموز از روی یک گوشی نیست، اما اگر کلاس دو دانش‌آموز یک خانواده به‌صورت هم‌زمان برگزار شد، دانش‌آموز دیگر می‌تواند برای دریافت محتوای آموزشی از برنامه ذخیره‌شده در محیط اپلیکیشن استفاده کرده و اگر معلم سؤالی پرسیده بود به‌راحتی پاسخ دهد .

سرپرست مرکز برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات آموزش‌وپرورش در مورد برگزاری آزمون‌های پایان سال هم گفت: در مورد آزمون‌های پایان سال تحصیلی ما تابع تصمیم شورای عالی آموزش‌وپرورش و ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم و هنوز تصمیمی ابلاغ نشده است.

وی در خصوص مناطقی که هنوز به اینترنت دسترسی ندارند تصریح کرد: درصورتی‌که مناطقی به اینترنت دسترسی نداشته باشند، می‌توانند از برنامه‌های آموزشی تلویزیون استفاده کنند. راهنماهای آموزشی هم به مدارس اعزام می‌شوند تا راهنمایی لازم در مورد نحوه ادامه آموزش دانش‌آموزان انجام شود و تفاهمی برقرارشده تا وزارت ارتباطات شرایط اتصال مناطق محروم به اینترنت را فراهم آورد و مدیر مدرسه هم می‌تواند در راهنمایی و انتقال آموزش از شاد به دانش‌آموزان ایفای نقش کند.

وی در مورد نحوه استفاده دانش‌آموزان اتباع مقیم کشور با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب در مورد آموزش یکسان برای همه ازجمله اتباع خارجی مقیم ایران گفت: دانش‌آموزان اتباع خارجی که در ایران اقامت دارند هم با کد 11 رقمی اقامت به‌جای کد ملی می‌توانند از شبکه شاد استفاده کنند.

انتهای پیام/۴۱۴۵

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *