۱۰ اولویت ناجا برای سال ۹۸/ مبارزه با موادمخدر اولويت چهارم است

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از پایگاه خبری پلیس،‌ سردار محمد مسعود زاهدیان در جلسه کمیته مقابله با موادمخدر استان فارس در شیراز، اظهار کرد: بعد از گذشت ۴۰ سال از عمر انقلاب اسلامی، همه دستگاه‌ها و نهادها به یک وحدت و همبستگی در برخورد با موارد ضد امنیتی رسیده‌اند که نمونه آن راهپیمایی عظیم مردم در ۲۲ بهمن بود که بدون کوچک‌ترین مسئله‌ای در اوج عظمت برگزار شد.

وی ادامه داد: مبارزه با موادمخدر همواره یکی از موضوع‌های مورد تأکید مقام معظم رهبری و از مطالبات ایشان بوده است که باید برخورد جدی‌تر و اثربخش‌تری با آن داشته باشیم.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا با بیان اینکه موادمخدر مادر همه آسیب‌های اجتماعی است، افزود: ترویج موادمخدر در جامعه تأثیرات بسیار زیادی بر حوزه‌های مختلفی از جمله فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی خواهد داشت.

سردار زاهدیان تصریح کرد: ورود مواد مخدر به سطح کشور از طریق جریان‌های مافیایی و پشتیبانی سرویس‌های اطلاعاتی صورت می‌پذیرد و باید با توجه به شرایط کشور و اعتبارات موجود اقدامات لازم را در خصوص مبارزه با مواد مخدر انجام دهیم؛ هم‌چنانکه مقام معظم رهبری فرمودند «با یک کار انقلابی و مدیریت جهادی مسئله مواد مخدر را حل کنید.»

وی برنامه‌ریزی لازم، استفاده از امکانات موجود، به‌کارگیری ظرفیت‌های عظیم مردمی و بسیج، ترویج فرهنگ خودکنترلی، تعیین نقشه راه، انجام برنامه‌های پیشگیرانه، فرهنگ‌سازی و افزایش اشراف اطلاعاتی را در حوزه مبارزه با مواد مخدر بسیار مهم و اساسی عنوان کرد.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا در بخش دیگری از سخنان خود، گفت: نیروی انتظامی برای سال آینده ۱۰ اولویت را تعیین کرده است که چهارمین اولویت، مبارزه بی‌امان با مواد مخدر است.

سردار زاهدیان با بیان اینکه طرح جامعی برای موضوع مبارزه با مواد مخدر برای سال آینده در دست اقدام است،افزود: اعتبارات لازم در خصوص اجرای این طرح پیش‌بینی شده است.

وی برخورد با خرده‌فروشان مواد مخدر را یکی دیگر از اولویت‌های پلیس عنوان کرد و گفت: خرده‌فروش مواد مخدر جزئی از یک شبکه توزیع است که باید پس از دستگیری رها نشده و هرم این شبکه شناسایی و دستگیر شود.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا در پایان از اقدامات سردار گودرزی فرمانده انتظامی استان فارس در راستای مبارزه بی‌امان با مواد مخدر در سطح استان و همچنین حمایت‌های دستگاه قضائی از مأموران انتظامی در این خصوص تقدیر و تشکر کرد.

در ابتدای این جلسه، سردار “احمدعلی گودرزی” فرمانده انتظامی استان فارس ضمن ارائه گزارشی مشروح از اقدامات و عملکرد پلیس استان در حوزه مبارزه با مواد مخدر، گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بالغ‌بر ۴۱ تن انواع مواد مخدر در استان فارس کشف شده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۱۲ درصد افزایش داشته است.

انتهای پیام/۴۰۷۶/

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *