۵ محیط‌بان مازندران براثر حمله شکارچیان غیرمجاز مصدوم شدند

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، حسینعلی ابراهیمی با اشاره به مصدوم شدن چهار محیط‌بان شهرستان بهشهر در درگیری با متخلفین شکار افزود: شکارچیان در محدوده بندرگز در خلیج گرگان با حمله به محیط‌بانان، آنان را مصدوم و متواری شدند.

وی افزود: نیروهای یگان حفاظت محیط‌زیست شهرستان بهشهر مستقر در پناهگاه حیات‌وحش میانکاله با یک دستگاه قایق موتوری در حال پایش و جمع‌کردن لاشه‌های پرندگان تلف‌شده در تالاب میانکاله بوده که با دریافت گزارشی مبنی بر حضور شکارچیان با یک دستگاه قایق موتوری در تالاب، بلافاصله به محل موردنظر در خلیج گرگان اعزام شدند.

وی ادامه داد: شکارچیان که ۲ نفر بودند با دیدن محیط‌بانان، اسلحه و پرندگان شکار شده را در داخل آب انداخته و بلافاصله در تماس تلفنی از اسکله بندرگز درخواست کمک کرده که ۲ قایق با ۴ سرنشین به کمک شکارچیان متخلف آمده و با برخورد به قایق محیط‌بانان، آن را به گل نشانده و با پارو به سمت محیط‌بانان حمله‌ور شده و متأسفانه هر ۴ محیط‌بان را مصدوم و از صحنه جرم، متواری شدند.

ابراهیمی گفت: پس از اعلام درگیری، محیط‌بانان پاسگاه قلعه پایان به محل موردنظر اعزام و محیط‌بانان مصدوم را به بیمارستان شهرستان گلوگاه منتقل شدند و چهار محیط‌بان شامل نقی عمو زاد معاون اداره محیط‌زیست شهرستان بهشهر از ناحیه دست، محیط‌بانان مهدی دادار، از ناحیه هردو دست، حسین علیزاده و علیرضا بهرامی نیز از ناحیه، سر، دست، پا و کمر مصدوم شدند و در حال مداوا هستند.

وی بابیان اینکه متخلفین نیز شناسایی و پیگیری قضائی جهت دستگیری آنان ادامه دارد، گفت: روز گذشته نیز یکی از محیط‌بانان شهرستان سوادکوه، در درگیری با شکارچیان متخلف مصدوم شد.

انتهای پیام/۴۱۴۵

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *