۴۰ درصد سرقت‌های کشور در تهران و البرز رخ می‌دهد

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از روابط‌عمومی پلیس پایتخت، ایوب سلیمانی در جلسه قرارگاه مبارزه با سرقت پلیس تهران بزرگ گفت: آمارهای ما نشان می‌دهد که حدود ۷۰ درصد سرقت‌های کشور در ۱۰ استان رخ می‌دهد که لازم است این آمارها را کاهش دهیم.

وی ادامه داد: همچنین طبق آمارها ۴۰ درصد از کل سرقت‌ها در تهران بزرگ، فرماندهی غرب و شرق تهران و البرز رخ داده است؛ برای کاهش این آمار نیازمند نظارت بر سارقان سابقه‌دار، نظارت بر مالخران، تأمین تجهیزات روز، مبارزه‌ دیگر دستگاه‌های مسئول و ….هستیم.

جانشین فرمانده ناجا در ادامه به تشریح روند سرقت در کشور پرداخت و گفت: سرقت در کشور تا پایان سال ۹۶ از یک روند طبیعی برخوردار بود و ما بیشتر در سرقت‌های مهم، سرقت به عنف و سرقت‌های خشن تمرکز داشتیم و درخصوص سرقت‌های خرد نیز افزایشی در کار نبود و به عبارتی سرقت‌ها تحت کنترل بود.

سلیمانی ادامه داد: در نیمه اول سال ۹۷ به‌دلیل مسائل محیطی و شرایط اقتصادی کشور با روند رو به رشد سرقت به‌خصوص در سرقت‌های خرد روبه‌رو شدیم. به‌طوری که هر ماه احساس می‌کردیم که این روند با شیب تندی در حال افزایش است.

وی با بیان اینکه در نیمه دوم سال گذشته قرارگاه جهادی مقابله با سرقت فعال شد، گفت: در همین راستا نیز دستورالعمل‌های عملیاتی لازم تدوین و نشست‌ها و هماهنگی با سازمان‌های مرتبط برگزار شد.

جانشین فرمانده ناجا با اشاره به برنامه‌ریزی ناجا برای نیمه دوم اسفند و نیمه اول فروردین اظهار کرد: طرح خاصی برای کاهش جانباختگان ناشی از تصادفات رانندگی و نیز کاهش سرقت تدوین و ابلاغ کردیم که نتایج هر دو موفقیت‌آمیز بود به‌طوری‌که شاهد کاهش ۲۲ درصدی جانباختگان ناشی از تصادفات رانندگی بودیم و طی این مدت توانستیم بیش از ۲۵ درصد شیب سرقت را کاهش دهیم.

به گفته سلیمانی اجرای این طرح‌ها با هدف کاهش جانباختگان و کاهش سرقت ادامه خواهد داشت و جلسات مشابه‌ای در دیگر شهرها نیز برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/۴۱۱۰/پ

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *