۳ پروژه خدمات اجتماعی در شهرستان ری افتتاح شد

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، پایگاه خدمات اجتماعی واقع در صالح آباد شرقی، کلینیک مددکاری واقع در باقرشهر و خانه‌های بین راهی واقع در کهریزک با حضور داریوش بیات نژاد مدیرکل سازمان بهزیستی استان تهران و جمعی از مسؤولین شهرستان ری افتتاح شد.

داریوش بیات نژاد مدیرکل سازمان بهزیستی استان تهران در جمع خبرنگاران با گرامیداشت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی، اظهار داشت: در سطح استان تهران ۴۳ پروژه برای افتتاح داریم که سه پروژه را امروز در شهرستان ری افتتاح کردیم.

وی بیان کرد: این ۴۳ پروژه تماما به کمک بخش خصوصی با اعتبار ۱۱ میلیارد تومان تاسیس و راه اندازی شده است که به طور مستقیم برای ۳۵۰ الی ۴۰۰ نفر شغل ایجاد کرده است و به طور غیر مستقیم نیز در بحث ایجاد شغل تاثیر دارد.

مدیر کل سازمان بهزیستی استان تهران در ادامه افزود: اولین پروژه امروز افتتاح پایگاه خدمات اجتماعی بود که جزو ضرورت‌ها و اولویت‌های کاری سازمان بهزیستی در حوزه معاونت خدمات اجتماعی است.

وی تصریح کرد: وظیفه این مرکز تلاش برای دانش آموزان بازمانده از تحصیل و فراهم کردن زمینه آموزش برای آن‌ها است همچنین این مرکز وظیفه شناسایی زنان سرپرست خانوار را نیز داشته و مهارت‌های زندگی را متناسب با توان و استعداد‌هایی که مددجویان دارند، زمینه حرفه آموزی را فراهم می‌کنند و با حرفه‌ای که آموخته‌اند می‌توانند در آزمو‌ن‌های سازمان فنی‌وحرفه‌ای شرکت کنند.

داریوش بیات نژاد بیان کرد: مرکز بعدی که افتتاح کردیم یک کلینیک مددکاری بود؛ اولویت اول این کلینیک آموزش مهارت‌های زندگی و آموزش‌های پیش از ازدواج و اجرای طرح‌های کاهش آسیب‌های اجتماعی است که توسط تیم تخصصی مددکاری این کلینیک انجام خواهد شد.

مدیر کل سازمان بهزیستی استان تهران با اشاره به بازدید از نمایشگاه کار‌های دستی کودکان در مهد‌های کودک خاطرنشان کرد: اهداف سازمان بهزیستی توسعه و گسترش مهد کودک‌ها است چرا که دوران تکامل شخصیت افراد و فرآیند اجتماعی شدن و شیوه زندگی مسالمت آمیز و تقویت کار گروهی و جمعی در مقاطع پیش دبستانی اتفاق می‌افتد.

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *