۳۶۶ نفر از اراذل و اوباش تهران دستگیر شدند

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش خبرنگار حوزه انتظامی گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، حسین رحیمی صبح امروز در حاشیه اولین مرحله اجرای طرح سراسری برخورد با اراذل و اوباش و مزاحمین محلات در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در سال جاری اولین مرحله طرح برخورد با اراذل و اوباش را اجرا کردیم که این طرح با تلاش اطلاعاتی دو ماه گذشته و تلاش ۴۸ ساعته گذشته به مرحله اجرا درآمد.

وی ادامه داد: باشگاه‌‌های بدن‌سازی و اصناف را نیز رصد کردیم و در مجموع ۲۵۰ پرونده را تشکیل دادیم که از این تعداد، ۱۴۲ پرونده در خصوص شرارت و درگیری و قدرت‌نمایی و درگیری مسلحانه بوده است و ۸۲ پرونده در خصوص مزاحمین نوامیس بوده و ۲۶ پرونده در خصوص تهیه و توزیع مواد مخدر و مشروبات الکلی بوده است.

رئیس پلیس پایتخت افزود: ۳۶۶ نفر از اراذل و اوباش و توزیع‌کنندگان مواد مخدر در این طرح دستگیر شدند که ۱۰۷ نفر اراذل و اوباش سطح‌دار و ۲۰۵ نفر مزاحمین نوامیس و ۵۴ نفر حاملان سلاح گرم و سر بودند؛ ۲۹۱ محله در این طرح پاکسازی شد که این مکان‌ها شامل ۱۷۱ قهوه‌خانه، ۲۰ باشگاه بدن‌سازی، ۶۶ پارک آلوده و ۳۴ محله و خیابان بود که پلیس اکثراً بر اساس شکایت مردم به این مکان‌ها رفته بود.

رحیمی گفت: در ایام ماه مبارک رمضان بیش از ۳۰۰ قهوه‌خانه، رستوران و کافی‌شاپ پلمب شد و در مرحله جاری نیز ۴۱ قهوه خانه و ۸ باشگاه پلمب شد.

وی افزود: ۲۷ قلضه انواع سلاح کمری و ۶۲ قبضه انواع سلاح سرد کشف شد و مجموعاً ۱۸ دستگاه خودرو و موتورسیکلت نیز از متهمان توقیف شد.

وی درباره سن افراد بازداشت‌شده گفت: متأسفانه اکثر افراد از جوانان هستند و سن آنها بین ۱۸ تا ۳۰ سال است و برخی نیز زیر ۱۸ سال سن دارند که این افراد تحویل خانواده‌هایشان می‌شوند؛ از کل دستگیرشدگان ۲۵۰ نفر دارای سابقه هستند.

رئیس پلیس پایتخت تصریح کرد: محلات فرحزاد، ستارخان، خاک سفید، نظام‌آباد، بیسیم، افسریه، خزانه، نازی‌آباد، فلاح، ابوذر، دولت‌آباد و جنت‌آباد در این طرح پاکسازی شدند.

وی اظهار کرد: گروه‌های ضربت در کلانتری‌ها تشکیل شده و در مواقع ضرور از این گروه‌ها استفاده خواهیم کرد و این افراد حاضر در این گروه‌ها آموزش‌های لازم را دیده اند و تجهیزات آنها نیز به‌روز شده است.

انتهای پیام/۴۱۱۰

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *