یوسفی: توزیع نذورات باید در قالب پکیجی از اقلام خوراکی و بهداشتی دنبال شود

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

مجتبی یوسفی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به چگونگی ادای نذورات و برگزاری عزاداری در ماه محرم در راستای مقابله با کرونا، بیان کرد: بنده فرا رسیدن ماه محرم را به آزادگان جهان تسلیت می گویم. این مهم است که همه بدانند امام حسین (ع) فردی آزاده و فرهنگ عاشورایی نیز فرهنگ آزادی و آزاد زیستن است که این فرهنگ را به همه آزادی خواهان در طول تاریخ آموخته است.

وی در ادامه اظهار کرد: ملت ایران و همه ملت های مسلمان و غیر مسلمان با یک نگاه ایدئولوژیک و آموزشی به ماه محرم و صفر نگاه می کنند و باید این ماه موجب رشد معرفتی، سیاسی و اجتماعی جوامع شده و این برکت فرهنگ عاشورایی می باشد.

نماینده مردم اهواز در مجلس تصریح کرد: در آمریکا و خیلی از کشورهایی که دین آنها اسلام نیست همواره از امام حسین (ع) به عنوان فردی آزادی خواه یاد کرده و توسعه و توجه به فرهنگ عاشورایی همواره زمینه رشد جوامع را فراهم می کند. در جامع ما نیز در عشق به امام حسین (ع) بین جناح های سیاسی، اقشار با حجاب یا کم حجاب فرقی وجود ندارد و از کودکان گرفته تا پدربزرگ ها و مادربزرگ ها همه در عشق به امام حسین (ع) کم نگذاشته و نمی گذارند.

وی در ادامه تاکید کرد: همواره در ماه محرم شاهد همدلی و مودت در بین آحاد جامعه هستیم و تاسی به فرهنگ عاشورایی ما را همواره به جلو برده است. امسال باتوجه به شیوع این ویروس منحوس شرایط کمی با سال های گذشته متفاوت است. نوع عزاداری با سال های قبل باید تفاوت هایی داشته باشد. رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک از جمله مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: نیروهای مذهبی همواره بر اساس قوه عاقله عمل کرده اند. در برگزاری مراسم عزاداری نیز باید اینگونه باشد. باید برنامه ریزی دقیقی برای برگزاری مراسم ها صورت گرفته و عزاداران از ماسک استفاده کنند و به فاصله گذاری اجتماعی توجه داشته باشند. در بحث توزیع نذورات نیز بهتر است که اقلام و ارزاق خوراکی تهیه شده و به دست محرومان رسانده شود.

یوسفی در ادامه با اشاره به ضرورت برنامه ریزی دقیق برای برگزاری مراسمات عزاداری و توزیع نذورات، بیان کرد: ما نیازمند برنامه ای دقیق هستیم که هم مراسمات برگزار شود و هم به نحوی باشد که به سلامتی هیچ یک از افراد آسیبی وارد نشود. در توزیع نذورات باید یک پکیجی در نظر گرفته شود که هم اقلام خوراکی و هم اقلام بهداشتی تهیه شده و مستقیم به دسته نیازمندان رسانده شود.

انتهای پیام

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *