گفتگوی «نصرالله» و«هنیه» پیرامون پروژه عادی سازی روابط با اسرائیل

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، روز یکشنبه «اسماعیل هنیه» رهبر جنبش مقاومت اسلامی (حماس) در «عین الحلوه» بزرگترین اردوگاه پناهندگان فلسطینی در لبنان مورد استقبال باشکوهی قرار گرفت.

هنیه همچنین با «سیدحسن نصرالله» رهبر حزب الله لبنان دیدار و پیرامون عادی سازی روابط دیپلماتیک میان تل آویو و کشورهای عربی با وی گفتگو کرد.

شبکه تلویزیونی المنار در گزارشی اعلام کرد که «سیدحسن نصرالله» رهبر حزب الله لبنان و اسماعیل هنیه بر «پایداری» در «محور مقاومت» علیه رژیم صهیونیستی تأکید کردند.

سیدحسن نصرالله و اسماعیل هنیه همچنین در مورد «تحولات سیاسی و نظامی در فلسطین، لبنان و منطقه» و همچنین «خطرات علیه جنبش فلسطین» از جمله طرح کشورهای عربی برای عادی سازی» روابط با اسرائیل با یکدیگر بحث و گفتگو کردند.

این دیدار رهبران دو جنبش حماس و حزب الله لبنان در حالی صورت می گیرد که ماه میلادی گذشته (سیزدهم اوت) رژیم صهیونیستی و امارات متحده عربی بر سر عادی سازی روابط دوجانبه با یکدیگر به توافق رسیدند.

با آنکه هدف این توافق دیپلماتیک میان ابوظبی و تل آویو- که از حمایت گسترده ایالات متحده برخوردار است- تقویت ائتلاف منطقه ای علیه ایران است؛ مقامات فلسطین آن را اقدامی خائنانه همچون «زدن خنجر از پشت» می دانند.

از سوی دیگر، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی مدعی گفتگوهای این رژیم با سایر کشورهای عربی و رهبران برخی از کشورهای مسلمان در مورد عادی سازی روابط دوجانبه شده است.

گفتنی است که اسماعیل هنیه روز چهارشنبه گذشته برای نخستین بار ظرف سی سال گذشته وارد لبنان شد. هنیه که ریاست شاخه سیاسی جنبش حماس را برعهده دارد، روز یکشنبه تحت حفاظت نیروهای حماس و گارد محافظتی اردوگاه عین الحلوه، به این اردوگاه وارد شد و مورد استقبال قرار گرفت.

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *