گزارش تفریغ بودجه، بهترین راهنما برای تنظیم بودجه سال جاری است

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش خبرگزاری مهر، اسدالله بادامچیان دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در جلسه هفتگی این حزب در جمع دبیران موتلفه گفت: در فاصله باقی مانده تا روز افتتاح مجلس گام دوم، همه تلاش‌ها باید در جهت وحدت و انتخاب مدیریت شایسته‌ترین ها باشد و از تخریب یکدیگر یا یارگیری‌هایی که یکپارچگی مجلس یازدهم را کمرنگ کند، خودداری شود. حزب مؤتلفه اسلامی در این زمینه جلسات و دیدارهایی داشته و فعالیت خود را در سراسر کشور توسط دبیران استان‌های حزب در گفتگو با نمایندگان محترم ادامه خواهد داد.

وی با اشاره به گزارش تفریغ بودجه ۹۷ و نامه میرسلیم به ریاست دیوان محاسبات افزود: گزارش تفریغ بودجه، بهترین راهنما برای تنظیم بودجه سال جاری است. مجلس با دیوان محاسبات، دولت با سازمان حسابرسی و قوه قضائیه با سازمان بازرسی کل کشور باید به نمایندگان مجلس یازدهم یاری دهند تا نظارت نمایندگان ملت بر بودجه کشور به بهترین شکل تأمین شود.

بادامچیان افزود: اقدام آقای میرسلیم در مکاتبه با رئیس دیوان محاسبات، آغازی بر این شیوه در بودجه نویسی صحیح در کشور است که البته باید کامل شود. پیشنهاد ما این است که نمایندگان، بودجه ۹۹ را دقیقاً بررسی کنند و در آن، اصلاحات لازم را به عمل آورند.

وی همچنین گفت: در بحث درآمدها، نمایندگان بررسی کنند و به طور دقیق مشخص شود و کل درآمدها در بودجه مطرح و رسیدگی شود و در بحث هزینه‌ها معلوم گردد که کدامیک واقعی است و صرفه جویی در هزینه‌ها به عمل آید. بویژه درباره درآمدهای حاصله از نفت و گاز و نیز برداشت‌ها از صندوق ذخیره که نمایندگان، آن را باید پیگیری نمایند.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی تاکید کرد: در سال ۹۷ اعلام تغییر نرخ ارز برخلاف بودجه سالانه، صدمات بسیاری را به اقتصاد و مردم وارد آورد. این امر باید در تفریغ بودجه ۹۷ مورد بررسی نمایندگان قرار گیرد ولو در گزارش دیوان محاسبات، آن را نیاورده باشند. نکته مهم اینکه انضباط مالی و تنظیم دقیق بودجه می‌تواند جهش تولید و ساماندهی اقتصاد را تأمین کند. سلامت مالی کشور و از بین رفتن زمینه‌های فساد و ناهمواری‌های اقتصادی، همگی در گرو تنظیم صحیح بودجه کشور است.

وی با تقدیر از زحمات ملت و مدافعین سلامت در مبارزه با بیماری کرونا افزود: ضمن تشکر از همه رده‌های جامعه بویژه پزشکان و پرستاران و عوامل امور بهداشتی و نیروهای مسلح که امسال رزمایش خدمت را اجرا کردند، از عموم مردم درخواست می‌کنیم که در مراقبت‌های بهداشتی خود و خانواده و دوستان و محیط کار، جدی تر باشند.

بادامچیان افزود: نکته مهم‌تر اینکه کرونا موجب آسیب‌ها و ایجاد مشکلات اقتصادی و اجتماعی و آموزشی شده که گریز هم از آن میسر نبود. لذا همه باید به جنبش سراسری برای رزمایش مواسات و کمک مومنانه به کسانی که از کرونا آسیب دیده اند، یاری دهند. گروه‌های محله‌ای در هر شهر و روستا می‌توانند مشکلات محله و روستا و شهر را با همدلی و همکاری حل کنند و روحانیت محترم نیز بیش از پیش فعال باشد.

وی در ادامه اظهار داشت: زمینه‌ای فراهم شده که نهضت مواسات مهاجرین و انصار صدر اسلام در نهضت انقلابی ملت ما تکرار شود. مسلماً خداوند برکاتش را بر این مواسات گسترش خواهد داد.

وی همچنین با اشاره به جهانی شدن این بیماری تأکید کرد: ما اکنون در جهان با یک عفونت جهانی روبرو هستیم که پرده‌های تزویر و ریا و تقلب را از چهره‌های بزک کرده غرب کنار زده است و ناکارآمدی آنها را عیان کرده است. ما باید در این شرایط، تصویر یک نظام مستقر، یک ملت زنده و متحد و غمخوار یکدیگر را در جهان بازتاب دهیم.

دبیرکل مؤتلفه اسلامی درباره تحولات هم یمن گفت: اختلافات امارات و عربستان و برخوردهای آنها با یکدیگر اکنون علنی شده است. از طرفی عربستان به آتش بس، پایبند نیست. انصار الله همچنان به پیشروی‌های خود ادامه می‌دهد تا ان شاءالله دست متجاوزین برای همیشه از تعدی به ملت یمن قطع خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به تحولات عراق افزود: امیدواریم بزودی دولتی باثبات در عراق با توافق همه طوایف و احزاب مستقر شود.

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *