گام بلند برای ادغام موسسه اعتباری کوثر، بانک مهراقتصاد و ثامن/ بالاخره موضوع تشکیل بزرکترین بانک غیردولتی در شورای پول و اعتبار مطرح شد/ خیال سپرده‌گذاران راحت باشد

کد خبر : ۷۸۶۲۷
تاریخ انتشار : ۱۰ آبان ۱۳۹۶

Print This Post Print This Post
Email This Post Email This Post
minuspspbplus

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: سرانجام موضوع ادغام بانک مهر اقتصاد و موسسه ثامن و موسسه اعتباری کوثر در شورای پول و اعتبار مطرح شد.

به گزارش بانک مردم، چند ماه پیش پایگاه خبری بانک مردم خبر از تشکیل بزرگترین بانک غیر دولتی با ادغام موسسه کوثر و ثامن و بانک مهر اقتصاد خبر داده بود و دو ماه بعد نیز  ولی‌الله سیف رئیس کل بانک مرکزی در یک برنامه تلویزیونی این خبر را تایید کرد.

با این وجود تا روز گذشته سکوت خبری مسوولان موجب شده بود شایعات بسیاری در این زمینه شکل بگیرد. حتی یک سایت خبر منتفی شدن ادغام را منتشر کرد. با توجه به اینکه عیسی رضایی مدیرعامل موسسه اعتباری کوثر عضو هیات مدیره موسسه ثامن نیز بود انتظار می‌رفت موضوع ادغام سریع‌تر پیش برود اما با خروج رضایی از جمع اعضای هیات مدیره ثامن و اضافه شدن مدیرعامل بانک انصار به ثامن شایعات بسیاری مطرح شد مبنی بر اینکه احتمال زیاد ثامن با بانک انصار ادغام شود اما تغییر و تحولات به گونه‌ای رقم خورده که گویا بار دیگر موضوع ادغام ثامن، مهر اقتصاد و کوثر بیش از پیش به واقعیت نزدیک شود.

در جلسه ۹ آبان شورای پول و اعتبار موضوع ادغام این ۳ موسسه مطرح و مورد تایید اعضا قرار گرفته و آن‌طور که تابش عضو شورای پول و اعتبار می‌گوید قرار است این ادغام تا پایان سال (تا ۴ ماه آینده) انجام شود.

با توجه به اینکه شورای پول و اعتبار بزرگترین مرجع تصمیمگیری برای ادغام‌ها و ساماندهی بانک‌هاست، پیش‌بینی می‌شود برای ادغام ثامن و مهراقتصاد و کوثر قدم بزرگی برداشته شده و سپرده‌گذاران و کارکنان این سه نهاد مالی باید بیش از پیش امیدوار باشند.

در پایان باید به این مساله اشاره کرد که برخی از منابع خبری چند هفته پیش گزارش دادند که عمده سهام بانک مهر اقتصاد توسط سهامداران عمده موسسه اعتباری کوثر خریداری شده و بدین ترتیب فرآیند تشکیل بزرگترین بانک غیر دولتی ایران در مرحله عملیاتی قرار دارد.

بیشتر بخوانید:

آخرین خبر از وضعیت تعاونی‌های اعتباری فرشتگان، افضل توس، وحدت، البرز ایرانیان/ تابش: ادغام موسسه کوثر و ثامن و بانک مهراقتصاد امسال نهایی می‌شود

ادعای یک سایت خبری: ادغام بانک مهر اقتصاد با موسسات کوثر و ثامن لغو شد/ بانک مردم در حال پیگیری است

آخرین وضعیت ادغام موسسات و بانک‌های نظامی/ موسسه اعتباری کوثر سهام عمده مهر اقتصاد را خرید

 

Twitter
Google+
Facebook

Author: رویکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *